CHARYTATYWNA ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA TWOIM ŚLUBIE


Od dawien dawna wiadomo, że pomaganie bliźniemu ubogaca człowieka. Czy nie byłoby miło rozpocząć wspólnej drogi z nowo poślubionym współmałżonkiem od zrobienia czegoś dobrego dla innych? Wystarczy zamiast zwyczajowych kwiatów poprosić gości weselnych o wsparcie programu stypendialnego dla zdolnych, niezamożnych uczniów i studentów, który jest sztandarowym projektem realizowanym przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jak to zrobić? Rzecz nie jest skomplikowana. Należy skontaktować się z nami. Udostępnimy Wam specjalne, zaplombowane puszki, do których możecie zebrać datki po uroczystości zaślubin.

Można też na zaproszeniu na uroczystość zaślubin dopisać uprzejmie sformułowaną prośbę, aby goście zamiast kwiatów dla Państwa Młodych przynieśli potwierdzenie wpłaty na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Aby ułatwić zaproszonym sprawę, można dołączyć osobny kartonik i na nim dopisać dane rachunku bankowego Fundacji.

Do szczególnie przez nas szanowanych gości, do których zaproszenia będziemy zawozić osobiście, warto pojechać ze szczegółowo dopracowanymi argumentami. Szczerze powiedzieć, że zdecydowaliście o takim nietypowym upamiętnieniu tego ważnego dla Was dnia, aby móc sobie później powiedzieć, iż Wasza wspólna życiowa droga zaczyna się od czegoś dobrego.

Zobacz, jak zrobili to Marta i Maciej!

_dsc0166
W latach 2006 – 2011 byłam stypendystką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym czasie korzystałam z programu stypendialnego. Dzięki finansowemu wsparciu mogłam studiować na Uniwersytecie Warszawskim na wymarzonym kierunku, a także rozwijać siebie, swoje talenty i poznawać świat. Jestem wdzięczna za pomoc, którą otrzymałam z Fundacji. Wspólnie z mężem chcieliśmy podziękować za dobro, które mnie – nas! – spotkało ze strony Fundacji. Uznaliśmy, że jednym z momentów, w którym chcemy szczególnie podziękować, będzie nasz ślub. Do tych podziękowań zaprosiliśmy naszych gości. Poprosiliśmy ich, aby zamiast kwiatów dla nas – Pary Młodej, przekazali pieniądze do puszki na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. To był piękny moment. Dzięki tej inicjatywie nasi goście nie tylko dowiedzieli się o inicjatywach podejmowanych przez Fundację, ale również przyczynili się do budowania wyjątkowego dzieła. Wiemy, że dobro które mnie spotkało, procentuje każdego dnia. Bo to nie była tylko pomoc finansowa, ale również formowanie młodego człowieka w duchu wiary, miłości i szacunku dla drugiej osoby. Jak powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II: „Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” Dzielenie się jest ogromną wartością i wierzymy, że przekazując zebrane pieniądze podaliśmy pomocną dłoń. Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia. W naszej rodzinie ważne jest to, aby móc dzielić się z innymi tym, co mamy, a radość z dzielenia się daje nam siłę i wiarę. Każdego dnia dziękujemy Bogu za nas i za to czym nas doświadczył.

Pieniądze, które uda się Wam zebrać, zostaną w całości przeznaczone na stypendia dla uczniów i studentów, którzy bez tego wsparcia mieliby problemy z pełną realizacją swoich naukowych aspiracji. Możecie być pewni, że nie zmarnujemy żadnej złotówki! Wszystkie środki trafią do osób, które zamienią je na pomoce naukowe, dzięki którym będą mogły poszerzać swoje horyzonty.

Chcielibyście nam pomóc w ten sposób? Piszcie na adres: darczyncy@dzielo.pl.