Bieg rodzinny w ramach XIX Dnia Papieskiego w Częstochowie

 „Wstańcie, chodźmy!” to hasło XIX Dnia Papieskiego, który odbędzie się 13 października b.r. Na tydzień przed głównymi obchodami stypendyści wspólnoty częstochowskiej współorganizowali bieg terenowy dla rodzin.

Czterokilometrowa trasa biegu poprowadzona została przez Ogródki działkowe „Błeszno- Wzgórze”. Uczestnicy mierzyli się z zagadkami dotyczącymi życia papieża Polaka i zadaniami sprawnościowymi.

Bieg powstał z inicjatywy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jest organizowany wspólnie z Parafią św. Stanisława Biskupa i Męczennika – mówi jedna z organizatorek i stypendystek, Maja Zielińska. – Chcemy w ten sposób szerzyć pamięć o naszym patronie – Janie Pawle II. Nie bez powodu zresztą większość nagród jest związana właśnie z jego postacią.

To także okazja do promowania wartości, jaką jest rodzina – dodaje Edyta Kokot, stypendystka Fundacji. – W biegu startują przede rodzice z dziećmi. Niektóre z rodzin liczą nawet po sześć osób. Bieg to idealny sposób na wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia – podsumowuje organizatorka.

Fundatorem nagród głównych tegorocznego biegu – wyjazdu do Energylandii i voucherów o wartości 100 złotych do księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście” była Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wszyscy uczestnicy biegu zostali obdarowani pamiątkowymi pucharami oraz medalami. Kawiarnia „Niebo w mieście” przygotowała również słodki poczęstunek dla uczestników biegu.

Aleksandra Pionka