Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów „Dzieło” spotkali się na pierwszym walnym zebraniu

Pierwsze walne zebranie Stowarzyszenia Absolwentów „Dzieło” dotyczyło planów na przyszłoroczną działalność, formację i integrację oraz kwestii formalnych. Zostały zaplanowane już rekolekcje adwentowe w Gidlach pod Częstochową; wielkopostne; spotkanie wakacyjne oraz pielgrzymka do grobu naszego błogosławionego patrona, Jana Pawła II w rocznicę jego śmierci.

– Pielgrzymka będzie naszym podziękowaniem dla bł. Jana Pawła II, za dotychczasowe wstawiennictwo i wsparcie, jakiego za jego sprawa doswiadczalismy. Przy jego grobie chcemy się również pomodlić za tych wszystkich Polaków i osoby innych narodowości, dzięki którym możliwy byl rozwój Fundacji „Dzieło Nowego Tysiaclecia” – podkreśla Katarzyna Puchacz, prezes stowarzyszenia.

Jednym z celów Stowarzyszenia jest promowanie nauczania Jana Pawła II. W przyszłym roku, absolwenci  postanowili zorganizować konferencję naukową na temat roli rodziny w społeczeństwie, aby młodych ludzi uspokoić,  zachęcić do zakładania swoich rodzin, a prawodawców i samorządy zaciekawić m. in. rozwiązaniami w innych miastach i krajach, gdzie mocno się wspiera duże rodziny.

Stowarzyszenie planuje również szkolenia w zakresie rozwoju osobistego, zawodowego i zakładania działalności gospodarczej – byłyby one dostępne nie tylko dla członków, ale także stypendystów i ich przyjaciół.

Członkiem Stowarzyszenia może zostać były stypendysta Fundacji, który ukończył co najmniej studia pierwszego stopnia i nie pobiera już  stypendium. Pomysł stworzenia takiej organizacji zrodził się wiele lat temu, kiedy najstarsi stypendyści kończyli studia.

– Szkoda by było, aby stracili ze sobą kontakt – mówi ks. Jan Drob, prezes Fundacji.

Ponad 3 lata trwały prace nad statutem i przygotowania do spotkania założycieli. Odbyło się ono w styczniu 2012, latem stowarzyszenie zostało zarejestrowane.