„Dylematy młodego człowieka” – rekolekcje w Mogilnie

Pod takim hasłem w dniach 6-8 maja odbyły się w klasztorze ojców kapucynów w Mogilnie rekolekcje dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z archidiecezji gnieźnieńskiej. Głoszone konferencje zachęcały młodych do stawiania sobie konkretnych pytań: jaki jest Bóg? Jak w życiu być szczęśliwym? Jak się modlić? Jak podejmować decyzje? Jak rozwijać swoją wiarę?

W szukaniu odpowiedzi pomagały stypendystom medytacje nad Słowem Bożym, kazania, adoracja, spowiedź oraz indywidualne rozmowy z prowadzącymi rekolekcje: ks. Michałem Bubaczem – diecezjalnym duszpasterzem młodych i koordynatorem FDNT w AG, ks. Łukaszem Nyczem – koordynatorem ds. formacji stypendystów z Warszawy oraz s. Elizą. W piątkowy wieczór młodym towarzyszył biskup Radosław Orchowicz, który opowiedział o swoim doświadczeniu Boga i przyjmowaniu Jego woli w życiu. Obecny był także ks. Radosław Kaźmierski – poprzedni koordynator oraz ks. Jakub Siutkowski – były stypendysta.

W czasie trzydniowego skupienia był również czas na integrację, ważną i potrzebną choćby z tego względu, że w tym roku grono stypendystów w archidiecezji gnieźnieńskiej poszerzyło się o blisko 20 nowych uczniów. Stąd sobotnie popołudnie spędzili w prastarej Kruszwicy, gdzie zwiedzili kolegiatę oraz legendarną Mysią Wieżę. Był też rejs po Gople oraz odwiedziny w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Wszystko to dzięki wsparciu i życzliwości władz miasta oraz wielu osób prywatnych – parafian kolegiaty, w której jeszcze do niedawna wikariuszem był ks. Michał.

Archidiecezja Gnieźnieńska

GALERIA ZDJĘĆ