Dzień Papieski w mieście Kopernika

Oficjalnie Dzień Papieski w Toruniu rozpoczął się happeningiem 10 października na Rynku Staromiejskim przy pomniku Mikołaja Kopernika. Zgodnie z tradycją uczniowie Gimnazjum nr 3 przygotowali happening tematyczny zapowiadający zbliżający się wielkimi krokami już XIII Dzień Papieski. Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali taneczną wizję hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. W tym samym czasie stypendyści udzielali wywiadu na temat dobroczynnej działalności Fundacji, zachęcali przechodniów do włączenia się w obchody niedzielne i częstowali słodkimi krówkami.

Uczniowie

12-13 października stypendyści kwestowali na terenie Torunia przekazując misję Jana Pawła II. Podczas tegorocznej zbiórki po raz kolejny wspólnocie toruńskiej udało się zebrać więcej datków na stypendia. Więc kolejny rekord został pobity. Udało się nam zebrać 4047.55 zł

Kwesta

13 października po zakończeniu zbiórki o godz.16.30 można było uczestniczyć w koncercie zespołu muzycznego Stowarzyszenia PRO-MISJA w kościele p.w. św. Ducha. Następnie w świątyni została odprawiona uroczysta msza święta z udziałem stypendystów, którzy złożyli deklaracje zaangażowania wolontariackiego dla potrzebujących w Toruniu. Po mszy wszyscy zgromadzeni udali się na przemarsz pod pomnik bł. Jana Pawła II prowadzony przez orkiestrę z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Uroczystości zakończone zostały programem przygotowanym przez stypendystów oraz złożeniem kwiatów przez uczestników tego wyjątkowego dnia.

Orkiestra