FDNT na SMALu!

Drugie już Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej odbyło się 23 sierpnia w Garbowie. Oczywiście na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć stypendystów.

Tegoroczny SMAL przebiegał pod hasłem „Jaka jest Twoja cena?”. Spotkanie ukazywało młodym ludziom na czym polega ich wartość, że ich życie jest cenne nie ze względu na rzeczy jakie posiadają, ale z racji wybrania przez Boga. Ceną za życie każdego z nich jest krzyż – męka i śmierć Jezusa.

Stypendyści wzięli udział w SMAlu jako uczestnicy. Razem z ponad 500 młodymi wysłuchaliśmy konferencji ks. Grzegorza Lipca „Jaka jest Twoja cena?”, uczestniczyliśmy w warsztatach odkrywających istotę wartości każdego z nas w oczach Boga, świetnie bawiliśmy się na koncercie „Arkadio”, wspólnie śpiewaliśmy utwory prezentowane przez grupy startujące w XXI Przeglądzie Piosenki Pielgrzymkowej. Razem ze wszystkimi uczestnikami i wolontariuszami zakończyliśmy dzień uwielbieniem „Bezcenni w oczach Boga”.

Spotkania takie jak SMAL jest dla nas – stypendystów, wspaniałą okazją, by poznać się nawzajem, ale także by poznać młodych z innych grup młodzieżowych jakie działają na terenie archidiecezji lubelskiej, tj.: Ruch Światło Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Uśmiechy na twarzach stypendystów najbardziej oddają atmosferę jaka panowała na spotkaniu. Liczymy, że w przyszłym roku przyjedziemy na SMAL liczniejszą grupą oraz zachęcimy do uczestnictwa naszych znajomych.

 

Wioleta Wysokińska

wspólnota lubelska