FDNT Running Team na ulicach Warszawy

W dwa lata po debiucie FDNT Running Team stypendyści Fundacji ponownie przemierzali ulice Warszawy przy okazji 7. Półmaratonu Warszawskiego. W żółtych koszulkach z logiem Fundacji na piersi startowało 8 uczestników. Wynik był sprawą drugorzędną (chociaż fakt, że po tym biegu każdy z tej ósemki ma nowy rekord życiowy, wydawałby się przeczyć temu stwierdzeniu).

W drużynie było aż pięciu debiutantów, wcześniej do czynienia z dystansem ponad 21 km mieli tylko Kasia (PB 1:52:24), Karol (PB 1:34:13) i Adam (PB 2:05:21 – wszystkie rekordy życiowe /PB/ uzyskane na 7. Półmaratonie Warszawskim). Najlepiej z tych, co w niedzielę mieli swój półmaratoński chrzest poradził sobie Tomek Kołodziejczuk, który metę minął z czasem 1:42:11. Najdłużej na trasie przebywał Adam Kwarciński, który, jak sam twierdzi, ma inną misję. „Jestem dość dużej postury, co bezpośrednio przekłada się na wielkość powierzchni reklamowej, na trasie utrzymuję się dość długo, więc moja wartość jako biegającej reklamy jest w drużynie największa” – żartował jeszcze przed biegiem.

Drużynowo FDNT Running Team zajął w klasyfikacji generalnej 56. miejsce na 105 klasyfikowanych drużyn, czyli jak podkreśla Katarzyna Puchacz – kapitan zespołu, plasuje się w czołówce drugiej części tabeli. Apetyty rosną w miarę jedzenia, więc już teraz drużyna zapowiada kolejne starty. Wszystkich, którzy chcieliby założyć żółty biegowy trykot z logiem FDNT już teraz zapraszamy do udziału w Accreo Ekiden Maratonie Sztafet, który odbędzie się 27 maja w parku Kępa Potocka w Warszawie. Ale wcześniej można dołączyć do wspólnych treningów.

 

FDNT Running Team