III Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga – św. Jan Paweł II

W niedzielę 1 czerwca w Bydgoszczy odbył się już trzeci Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem ,,Rodzina dla życia”. Rozpoczął się on uroczystą Mszą Świętą w katedrze bydgoskiej, następnie uczestnicy wyruszyli ze Starego Rynku w kierunku bazyliki św. Wincentego a Paulo. Tam odbył się piknik rodzinny, na którym nie zabrakło występów orkiestry, zespołów, chórów oraz zabaw rodzinnych i parku rozrywki. Ten wyjątkowy dzień zakończył się Festiwalem Nowe Spojrzenie, na którym wystąpili m.in. T.Love, Hołd, Nocna Zmiana Bluesa, Full Power Spirit.

Biskup Jan Tyrawa w zaproszeniu na tegoroczny marsz napisał: „Chcemy pochylić się nad rolą rodziny we współczesnym świecie, rodziny otwartej na życie, która je chroni i pielęgnuje, która dba o podstawowe osobowe wartości.”. Marsz był przede wszystkim manifestacja wartości, wołaniem o szacunek dla każdego ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. To wyraźne świadectwo wszystkich uczestników stało się także okazją do przypomnienia, jak wielkim darem i zadaniem jest rodzina.

Stypendyści Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspólnoty bydgoskiej poprzez swoje uczestnictwo i zaangażowanie w marszu podkreślili, jak cenią naukę św. Jana Pawła II walczącego o godność osoby ludzkiej. Była to również okazja do podkreślenia obrazu przyszłej rzeczywistości jaką pragną budować, gdzie rodzina chrześcijańska będzie podstawową jednostką społeczeństwa oraz fundamentem wiary i rozwoju człowieka.

 

Agata Piasecka

wspónota bydgoska