Inauguracja obozu studentów w Legnicy

Mszą Świętą w legnickiej katedrze celebrowaną przez bpa Zbigniewa Kiernikowskiego uroczyście zainaugurowano tegoroczny obóz studentów- stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Mszę Święta koncelebrował bp Marek Mendyk- biskup pomocniczy diecezji legnickiej i członek Rady Fundacji.

 

W homilii ordynariusz diecezji legnickiej zwrócił uwagę na postać Jakuba z I czytania. Biskup Kiernikowski podkreślił, że przez szereg trudności i znojów, przeszedł on przemianę i z Jakuba stał się Izraelem. Życzył stypendystom, aby na wzór biblijnego bohatera mierzyli się ze wszystkimi trudami życia i czerpiąc ze źródła jakim jest Eucharystia, doszli do prawdziwego szczęścia opartego na Jezusie.

 

Po Mszy Świętej, w Urzędzie Miasta Legnicy odbyła się konferencja prasowa. Tadeusz Krzakowski- Prezydent Miasta Legnicy wyraził radość z obecności stypendystów w mieście. Podkreślił, że miasto już od początku roku przygotowywało się do tego przyjazdu i dołożyło wszelkich starań, aby stypendyści wyjechali stąd z jak najlepszymi wspomnieniami. Biskup Zbigniew Kiernikowski zwracając uwagę, że studenci są określani jako żywy pomnik Jana Pawła II” mają szansę dać świadectwo swojej wiary mieszkańcom miasta i diecezji. Podkreślając, że hasło obozu to „Pokarm na drogę” wyraził ufność, że młodzi ludzie wrócą do swoich domów napełnieni Eucharystią, która jest prawdziwym pokarmem. Ksiądz Dariusz Kowalczyk- Przewodniczący Zarządu Fundacji podziękował za bardzo dobrą współpracę z władzami miasta, regionu i diecezji przy organizacji pobytu studentów w Legnicy- mieście, do którego w 1997 roku pielgrzymował św. Jan Paweł II.

 

Popołudnie stypendyści spędzili na zwiedzaniu miasta i integracji. Wieczorem w trzech kościołach legnickich odbyły się Nabożeństwa Słowa Bożego. W kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa nabożeństwo poprowadził bp Marek Mendyk.

 

Zdjęcia z Mszy Świętej i konferencji można znaleźć tutaj.