Jestem Rybakiem Pana, czyli obóz FDNT na Warmii

Jednym z miejsc, w którym odbywały się tegoroczne obozy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” było Centrum Zdrowia Rybaki, położone nad malowniczym jeziorem, niedaleko Olsztyna. Gościło ono prawie 40 stypendystów z archidiecezji warmińskiej oraz diecezji ełckiej i łomżyńskiej, nad którymi czuwał – jako kierownik i duszpasterz – ks. Kamil Wyszyński – koordynator FDNT i duszpasterz młodzieży archidiecezji warmińskiej.

Wspólnemu wzrastaniu towarzyszyło hasło Jestem – Pamiętam – Czuwam, zaczerpnięte z Apelu Jasnogórskiego. Jego interpretację stypendyści czerpali z homilii, poznawanej podczas codziennego Kwadransa z Janem Pawłem II, którą Papież Polak wygłosił podczas VI ŚDM w Częstochowie.

Poza stałymi elementami planu dnia, takimi jak wspólna jutrznia, Msza czy spotkanie formacyjne stypendyści znaleźli także czas na wizytę u Matki w Gietrzwałdzie (miejscu jedynych potwierdzonych przez Kościół objawień maryjnych w Polsce), a także przyjmowanie gości, a tych w Rybakach było kilku: abp Józef Górzyński (metropolita warmiński) i bp Adrian Galbas SAC (biskup pomocniczy ełcki) oraz ks. Paweł Walkiewicz (wiceprzewodniczący Zarządu Fundacji) z s. Tomirą Brzezińską MSF. Poza spotkaniami stypendyści znaleźli także czas na kąpiel w jeziorze, grę w siatkówkę, spacery, a także wieczorne potańcówki.

Dla wielu z uczestników był to pierwszy fundacyjny obóz, ale dzięki staraniom starszych kolegów i koleżanek oraz niezastąpionej kadry, mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, udało się pokazać na czym polegają coroczne spotkania stypendystów. Udało się pokazać, że stanowią one okazję do poznania siebie, innych i Boga. W Rybakach żadnego z tych elementów nie zabrakło!

Michał Karłowski

GALERIA ZDJĘĆ