Od Lolka do papieża – przedstawienie łódzkich stypendystów

97. rocznica urodzin św. Jana Pawła II to wyjątkowa okazja do szczególnego wspomnienia papieża-Polaka. Zwłaszcza stypendyści, którzy tworzą jego żywy pomnik, chcieli swoim działaniem przypomnieć o swoim patronie. W tym duchu, w  sobotę 20 maja stypendyści Łódzkiej Wspólnoty Akademickiej FDNT wystawili przedstawienie obrazujące życie Ojca Świętego.

Scenariusz i reżyseria to autorski projekt Małgosi Dyjecińskiej – stypendystki łódzkiej wspólnoty, która w przygotowanie przedstawienia włożyła całe serce. Aktorami byli oczywiście stypendyści. W rolę małego Lolka wcielił się Wojtek Buczyński, natomiast dorosłego już papieża zagrał Grzesiek Romaniak.

Na widowni zasiedli podopieczni oraz wychowawcy domu dziecka „Dom w Łodzi”, uczniowie szkoły w Koluszkach wraz z opiekunami oraz osoby uczęszczające na świetlicę Duszpasterstwa Akademickiego 5 (DA5). Ta mała sztuka o życiu naszego Wielkiego Patrona przybliżyła najmłodszym jego postać oraz pozwoliła zgłębić wiedzę na temat życiorysu Papieża – Polaka.

Po przedstawieniu dzieci odpowiadały na pytania dotyczące podstawowych faktów z życia Jana Pawła II, np: „gdzie urodził się Karol Wojtyła” bądź „jak się nazywała jego mama”. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania.

Po przedstawieniu czekał na wszystkich słodki poczęstunek oraz drobne niespodzianki.