Minął już rok!

Rok 2014 zapisał się w zbiorowej pamięci Polaków nie tylko jako rok zdobycia Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. był to przede wszystkim rok kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka, Jana Pawła II. Papież Polak dał nam świadectwo świętego życia, a teraz, w co głęboko wierzymy, jako nasz Święty patron wstawia się za nami u Boga.

Aby przygotować Polaków do kanonizacji Wielkiego Rodaka Fundacja zainicjowała ogólnopolską akcję „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia” oraz przygotowała „Księgę  Podziękowań, Próśb i Postanowień”. Lampion z płomieniem „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia”, przy którym zawierzano świat Bożemu miłosierdziu otrzymali m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski, przedstawiciele organizacji społecznych, służby zdrowia, policji i wojska, mediów, harcerzy, sportowców, przedstawiciele Męskiej i Żeńskiej Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonnych. Lampiony trafiły także do polskich parafii i domów.

Stypendyści i absolwenci zaaranżowali stworzenie Księgi „Polska – świadectwa wierności”, w której Polacy wpisali swoje podziękowania oraz prośby skierowane do św. Jana Pawła II. Podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie lampion „Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia” wraz z Księgą, w której znalazło się ponad 40 000 wpisów, zostały przekazane Stolicy Apostolskiej.

ksiega

Oto kilka świadectw osób, które dostąpiły łaski wstawiennictwa Ojca Świętego.

„Moje życie zawsze było pełne maleńkich cudów. Jednak po śmierci papieża Jana Pawła II doświadczyłam cudu największego…

Przez 18 lat małżeństwa byliśmy z mężem rodziną bezdzietną. Lekarze nie dawali nam żadnych szans na to, że kiedykolwiek będziemy mogli cieszyć się z cudu narodzin własnego dziecka. Właściwie już się z tym pogodziliśmy. Krótko po śmierci Jana Pawła II okazało się, że jestem w ciąży! Nasza radość była nie do opisania. Od razu wiedzieliśmy z mężem, że to wszystko dzięki Karolowi Wojtyle. Pamiętamy, jak prosił Boga o potomstwo dla rodzin bezdzietnych… I uprosił – 5 grudnia 2005 roku urodziła nam się śliczna, zdrowa córeczka!

Dziś jesteśmy szczęśliwymi rodzicami. Jesteśmy przekonani, że cud dokonał się za sprawą Ojca Świętego… Innego wytłumaczenia nie umiemy znaleźć. Kochamy Cię, Janie Pawle II i dziękujemy!”

Agnieszka z rodziną

„Mam na imię Monika. Kiedyś byłam osobą niewierzącą. Wszystko zmieniło się w 2012 roku. Pasmo udręk, nieszczęść, porażek i zawodów życiowych sprawiło, że za radą siostry zakonnej postanowiłam zawierzyć swoje życie Bogu przez wstawiennictwo Jana Pawła II.

Pamiętam, jak płakałam w miejscu związanym z Ojcem Świętym. Pamiętam, jak ciężko mi wtedy było. Płakałam i czułam, że coś się wydarzy. Dziś sama nie potrafię wytłumaczyć, jak moje życie mogło się tak diametralnie zmienić w tak krótkim czasie. Nawróciłam się i otrzymałam za to nagrodę z Niebios: uzdrowienie męża z choroby alkoholowej, powrót do zdrowia starszej córki oraz przyjście na świat długo wyczekiwanego dziecka. Dziś żyję w związku sakramentalnym, w wierzącej rodzinie i patrzę na wszystko z zupełnie innej perspektywy niż kiedyś.

Teraz widzę i rozumiem, że w świecie toczy się walka dobra ze złem. Ale w moim świecie zawsze zwycięża dobro, bo wszystko, co mam, zawierzam Bogu i Ojcu Świętemu. Janie Pawle II, dziękuję Ci!”

Monika 

Dziś, w pierwszą rocznicę Kanonizacji Jana Pawła II pragniemy dziękować Bogu za dar naszego Świętego patrona. Tegoroczny Dzień Papieski będzie bezpośrednim przypomnieniem tego, na czym Papieżowi zależało najbardziej – istoty rodzin w obecnym świecie. Pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” przypomnimy nauczanie Świętego, poprzez które bardzo mocno podkreślał on, jak ważna dla rozwoju narodów i pojedynczych jednostek jest rodzina.

ksiega_2

ksiega_3