Niech żyje bal czyli VIII bal karnawałowy stypendystów

VIII Bal Karnawałowy Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbył się 14 lutego 2015 roku w Sali Konferencyjnej Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Bal na który wszyscy czekali z niecierpliwością od kilku tygodniu odbył się dzięki uprzejmości ks. ppłk Władysława Kozickiego.

Wśród nas nie zabrakło ks. prał. Jana Droba i ks. Dariusza Kowalczyka. Na bal przybyło w pięknych wieczorowych strojach 120 stypendystów wraz z osobami towarzyszącymi z całej Polski, byli obecni przedstawiciele wspólnoty warszawskiej, krakowskiej, poznańskiej, wrocławskiej, łódzkiej, szczecińskiej, rzeszowskiej i długo można byłoby tak jeszcze wymieniać oraz zaproszeni goście pracujący i pomagający Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wszyscy wyglądali olśniewająco, zdarzały się nawet przypadki, że niektórzy stypendyści nie poznawali swoich znajomych. Cały bal odbył się dzięki Ani Bubel, która poświęciła wiele czasu, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Sala Konferencyjna było przyozdobiona kolorowymi balonami i serpentynami, robiła duże wrażenie. Punktualnie o godzinie 19.00 Bal Karnawałowy Stypendystów FDNT został otwarty przez ks. ppłk Władysława Kozickiego. Po rozpoczęciu wszyscy odtańczyli zgodnie ze staropolskim obyczajem poloneza do muzyki z Pana Tadeusza. Później wszyscy ruszyli do tańca w parach jak i w grupach. Na parkiecie panowała świetna atmosfera. Wodzirej starał się urozmaicać zabawę, tj. były organizowane konkursy na znajomość polskich i światowych przebojów, uczestnicy balu podzieleni na zespoły musieli wspólnie zbudować wieże przy pomocy lin. Tradycyjnie jak to bywa na wszelakich spotkaniach stypendystów wszyscy z uśmiechem na twarzy zatańczyli energiczną belgijkę. Na Balu wszyscy bawili się do największych przybojów polskich i światowych.Dla wszystkich gości na czas trwania balu przygotowany był bufet z ciepłymi daniami, przekąskami, pysznymi deserami i napojami. Wszystko było bardzo smaczne i estetycznie podane. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy w niedzielę wczesnym rankiem wrócili do swoich domów i rodzin.

VIII Bal Stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeszedł już do historii. Należy uznać go za wielki sukces pod wieloma względami np. organizacyjnym. Bal był okazją do spotkania przyjaciół, którzy studiują w innych ośrodkach akademickich i których nie widzieliśmy od kilku miesięcy, spędzenia czasu w doborowym towarzystwie oraz okazją do odprężenia po zimowej sesji egzaminacyjnej dla studentów. Mamy nadzieję, że IX Bal Karnawałowy FDNT będzie udany tak jak tegoroczny.

Adam Kopacki
wspólnota warszawska