Obchody Dnia Wolontariusza w Toruniu!

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, święto wszystkich tych, którzy bezinteresownie niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Dzień ten jest podziękowaniem za trud, czas i umiejętności, jakimi wolontariusze obdarowują potrzebujących.

Z tej okazji stypendyści ze wspólnoty toruńskiej zostali zaproszeni na obchody swojego święta do Ogniska Wychowawczego Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego i św. S. Faustyny w Toruniu, gdzie odbywają wolontariat.

Kochane dzieciaki włożyły masę serca i wysiłku w przygotowanie dla nas przedstawienia, upominków i drobnego poczęstunku. Uśmiech, miłość, radość i uścisk dziecka to najpiękniejsze wynagrodzenie za pomoc. Nie trzeba Nam było więcej, jednak frajdą dla dzieci było przygotowanie przedstawienia, na które bardzo chętnie przyszliśmy. To był cudowny czas powrotu do dzieciństwa, bowiem podopieczni Ogniska zaprosili Nas do Smerfnej krainy. Występ małych, przyszłych aktorów dał nam wiele radości i wywołał nie jeden uśmiech na naszych twarzach, za co bardzo dziękujemy.

„Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać tylko wtedy, gdy obejmie nas drugi człowiek”

 

 

Rzecznik prasowy Wspólnoty Toruńskiej
Paulina Otremba