Ostatni z tegorocznych obozów maturzystów w Warszawie

Ostatni obóz maturzystów odbył się w dniach 24-27 września w Warszawie. Przyszli studenci gościli w domu rekolekcyjnym ,,Dobre miejsce”. Tam z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego roku na uczelniach warszawskich, łódzkich czy katowickich.

Każdego dnia stypendyści uczestniczyli w Eucharystii oraz konferencjach prowadzonych przez m.in. ks. Łukasza Nycza, s. Florentynę Szostak czy s. Tomirę Brzezińską. Refleksja nad zagadnieniami takimi jak posłuszeństwo Bogu czy podejmowanie decyzji, kontynuowana była w pracach grupowych, w trakcie których maturzyści sięgali po Pismo Święte oraz słowa Jana Pawła II. W trakcie obozu odbyło się wyjątkowe spotkanie z Justyną Iskrzycką – medalistką ostatnich Igrzysk Olimpijskich oraz dawną stypendystką Fundacji. Olimpijka opowiadała o swoich początkach w Szkole Mistrzostwa Sportowego, wyzwaniach, które wiążą się z przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich oraz o emocjach, które towarzyszyły jej przy spełnianiu wielkiego marzenia, jakim było zdobycie medalu olimpijskiego.

,,Przekraczanie własnych granic bywa bolesne, jednak jeśli chcesz dostać się na szczyt, nie możesz narzekać, że jest pod górkę” – mówiła do uczestników obozu Justyna, zachęcając ich do realizacji swoich marzeń. Później maturzyści uczestniczyli we Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej oraz nawiedzili grób bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Stypendyści zwiedzili również ulice warszawskiego Starego Miasta.

Maturzyści mieli okazję poznać dwóch członków katolickiej wspólnoty Shalom, którzy podzielili się świadectwem swojej wiary. Całość wydarzenia urozmaicały zabawy integracyjne w postaci gier, tańców (nie mogło zabraknąć poloneza, skrzypka czy belgijki) czy wieczornych spacerów.

W trakcie intensywnych dni obozu maturzyści nawiązali już pierwsze relacje wśród członków swoich wspólnot studenckich, co niewątpliwie pomoże pierwszakom w zaadaptowaniu się w nowej rzeczywistości studenckiej. Najważniejsze, że opuścili obóz z pięknymi wspomnieniami i poczuciem wsparcia ze strony swoich studenckich wspólnot.

Krystian Piecychna

GALERIA ZDJĘĆ