Polak – Patriota – Święty

VIII Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych dla uczniów klas szóstych – i tam nie mogło zabraknąć studentów z Olsztyńskiej Wspólnoty. Dlaczego? Otóż tematem tegorocznego Przeglądu był „Polak – Patriota – Święty”, czyli Jan Paweł II.przegląd teatralny

W Szkole Podstawowej nr. 2 w Olsztynie, w piątkowe popołudnie zobaczyć można było młodych przedstawicieli trzech olsztyńskich szkół, którzy przygotowali inscenizacje obrazujące etapy życia naszego papieża. „Od Lolka do Jana Pawła II – droga wierności Jezusowi papieża-Polaka” – tak brzmiał temat przewodni spotkania.

Uczestnicy Przeglądu, choć nie było to takie proste, mieli za zadanie ukazać pewne etapy życia papieża. Od ułożenia scenariusza, przez próby, aż do samodzielnego wykonania scenografii – z pewnością włożyli w to wszystko mnóstwo czasu i pracy. Warto było postarać się jak najbardziej, albowiem  młodych aktorów oceniała m.in. Jagna Polakowska – aktorka z Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Nasi stypendyści pojawili się tam nie tylko w roli gości, ale także swoistego jury. Stanowili też swoisty autorytet dla uczniów szkół podstawowych. Jak powiedział jeden z naszych studentów – ważnym jest, aby kontynuować naukę Jana Pawła II. Zwłaszcza, że osoby tak młode, nie są już pokoleniem JPII, a być może któraś z nich dumnie wstąpi w szeregi Fundacji.

Przegląd teatralnywspólnota olsztyńska FDNT