„Promieniowanie ojcostwa” we wspólnocie łódzkiej

W weekend od 2 do 4 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne wspólnoty łódzkiej. Stypendyści spotkali się w Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym Uroczysko w Porszewicach. 

Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, ponieważ wspólnota łódzka gościła na rekolekcjach wspólnotę studentek z Kielc oraz gimnazjalistów i licealistów z diecezji łódzkiej. Była to dobra okazja, żeby bliżej się poznać i wspólnie przygotować się na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było „Promieniowanie ojcostwa” – hasło nadchodzącego XVIII Dnia Papieskiego. Konferencje wygłosili: ks. Dariusz Kowalczyk, ks. Bartłomiej Franczak oraz ks. Michał Pietrasik.  Tematem przewodnim rozmów była  rodzina, a także zostało omówione to, co znaczy, że Bóg jest naszym Ojcem.  Nie zabrakło czasu na modlitwę, wyciszenie oraz omówienie bieżących spraw wspólnot.

Malownicze położenie ośrodka dodatkowo pomagało w odejściu na chwilę od codziennej rutyny i wejście na nowo w Tajemnicę Zbawienia. Uczestników rekolekcji szczególnie zachwycił swoją naturalnością krzyż w kaplicy.

Był to dla wszystkich uczestników niezwykły czas, który na pewno obficie zaowocuje.