Razem z Mędrcami do Bożej Dzieciny

Hasło „Bóg jest dla wszystkich – dalekich i bliskich!” 6 stycznia 2018 roku rozbrzmiewało ze wszystkich stron krakowskiego rynku. Ta wspaniała nowina głoszona była z okazji Orszaku Trzech Króli, w który, podobnie jak w wielu innych miastach, zaangażowali się stypendyści Fundacji.

W tegorocznym Orszaku wzięło udział znacznie więcej osób niż w zeszłym roku. Korony, śpiewniki i kadzidełka, którymi dysponowali wolontariusze, zostały rozdane w bardzo szybkim tempie. Krakowianie podążali w trzech pochodach, ze śpiewem na ustach, by wraz z Mędrcami, przy szopce na Rynku Głównym, oddać chwałę Nowonarodzonemu. Królowie, w niezwykle bogatych strojach, przewodzili swoim orszakom. Rolę jednego z nich odgrywał stypendysta wspólnoty krakowskiej – Mateusz Paszek. Wydarzenie zostało urozmaicone występami na scenie, między innymi koncertem fundacyjnej scholi. Centrum Krakowa wypełnione było radością i wszechobecnym poczuciem chrześcijańskiej jedności. Uroku całemu spotkaniu dodały promienie słońca, których tego dnia nie zabrakło.

Ideę hasła tegorocznego Orszaku można było rozpoznać szczególnie w działaniach wolontariuszy, którzy kwestując na rzecz Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio, ukazywali obecnym, że Bóg naprawdę jest dla wszystkich, nawet tych najuboższych czy najmniej zauważanych. Podopieczni tej organizacji na co dzień mogą skorzystać z oferowanej przez nią łaźni, pralni, a także stołówki. Dzieło pod patronatem św. Ojca Pio, poprzez psychologiczne wsparcie i zaspokajanie podstawowych potrzeb ludzi w potrzebie, daje szansę osobom pogubionym oraz ubogim na odnalezienie swojej drogi na nowo. Dawanie nadziei jest pięknym świadectwem wypełniania chrześcijańskiej posługi, dlatego stypendyści, przebrani za aniołki i diabełki, z zapałem podążali wśród uczestników Orszaku, by wesprzeć podopiecznych krakowskiego Dzieła Pomocy.

Orszak Trzech Króli to wyjątkowe wydarzenie, które po raz kolejny zjednoczyło ludzi wszelkich stanów i pokazało, że rzeczywiście Bóg jest dla wszystkich!