Rekolekcje diecezji siedleckiej

Wiara jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Nie myślę, tu tylko o wierze w jednego Boga, ale o takiej zwykłej, codziennej, dzięki której świat może funkcjonować. Niejednokrotnie nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak często okazujemy nasze zaufanie rodzicom, nauczycielom, mediom… i to jest takie normalne. Ale dlaczego boimy się tak po prostu zaufać Bogu i nie tylko w Niego uwierzyć, ale cały czas mocno trwać w wierze?

Wiara jest jak wirus, czy może raczej jak szczepionka? Nad tym pytaniem zastanawiali się Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z diecezji siedleckiej podczas spotkania formacyjnego w dniach 28.02-02.03.2014r. w Domu Rekolekcyjnym w Nowym Opolu /k. Siedlec wraz ze swoim diecezjalnym koordynatorem ks. dr Pawłem Kindrackim.

Zjazd stypendystów miał charakter rekolekcyjny, głównie ze względu na rozpoczynający się w Środę Popielcową czas Wielkiego Postu. W piątkowy wieczór wszyscy wzięli udział w nabożeństwie drogi krzyżowej. Każdy kolejny dzień rozpoczynaliśmy poranną modlitwą Kościoła – Jutrznią, a jego centralnym punktem była celebracja Eucharystii. Stypendyści uczestniczyli w celebracji pokutnej, po której mieli okazję skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W programie rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie integracyjne i projekcja filmu.

Gośćmi tegorocznego spotkania byli: Pani Marzena Suwała Menedżer ds. Dnia Papieskiego oraz ks. Dariusz Kowalczyk z Zarządu Fundacji, który przedstawił stypendystom strukturę jej funkcjonowania oraz ogólne kwestie dotyczące tegorocznego obozu.

Spotkanie miało na celu przede wszystkim integrację stypendystów, zawiązanie wspólnoty z nowymi, dopiero rozpoczynającymi przygodę z fundacją, uczniami.

Każde spotkanie jest dla Stypendystów czymś niezapomnianym, i chociaż tak krótkie niesie ze sobą wiele emocji. Każdy wyjeżdżał stąd z nową siłą i nową nadzieją. Na szczęście na spotkanie nie trzeba czekać całego roku, bo wszyscy spotkamy się znów na letnim obozie.

 

                                                                                 Aleksandra Kalbarczyk

rzecznik prasowy FDNT w Siedlcach