Rekolekcje w Zembrzycach

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia Wspólnoty Krakowskiej ostatni weekend listopada spędzili na rekolekcjach adwentowych w Zembrzycach. Ten czas dla wspólnoty krakowskiej to przede wszystkim bliższe spotkanie z Panem Bogiem, czas wyciszenia.

Chwila zadumy oraz kontemplacja Pisma Świętego. Wspólne Msze Święte odprawiane z udziałem przepięknego śpiewu wspólnotowego chóru. Był również czas na integrację podczas wspólnych gier i zabaw, a wszystko pośród pięknych, górskich widoków. Między innymi podczas takich wyjazdów są omawiane sprawy dotyczące organizacji Dnia Papieskiego i Orszaku Trzech Króli. Co roku podczas rekolekcji stypendystów odwiedza w Zembrzycach gość z Zarządu Fundacji. Tym razem swoją obecnością Przewodniczącego ks. Dariusza Kowalczyka, który wygłosił dla nich konferencję, ale również spędził miło czas na wspólnych rozmowach.

Krakowscy stypendyści każdego roku chętnie wracają do Zembrzyc. W tym roku na rekolekcjach gościło również skromne grono absolwentów programu stypendialnego. Nadal czuję się częścią Wspólnoty i trudno mi jest wyobrazić sobie rozpoczęcie Adwentu bez tego wspaniałego czasu, jaki spędzamy co roku w Zembrzycach. Oprócz spotkania ze znajomymi jest to dla mnie doskonały sposób na rozpoczęcie okresu radosnego oczekiwania przez uczestnictwo w konferencjach i wspólnej modlitwie” – tak czas rekolekcji wspomina Karolina Ślusarz. Według byłej szefowej wspólnoty Magdaleny Stroby, która była na rekolekcjach po raz szósty, Zembrzyce to miejsce, do którego zawsze się chce wracać. Jest to bowiem niepowtarzalna okazja by spotkać się z przyjaciółmi, zwolnić tępo i poczuć atmosferę adwentu z dala od zgiełku miasta”.

To właśnie tam, podczas tych trzech dni stypendyści czerpią siłę do działania na cały rok akademicki.