Relacja z Concord College

1936 kilometrów,  876 minut rozmów, 46 stron dokumentów i tysiące obaw. Tyle dzieliło mnie od rozpoczęcia nowej przygody, nauki na stypendium w prywatnej szkole z internatem  w Wielkiej Brytanii.

Dokładnie 55 dni temu, z domowymi kanapkami w plecaku, słownikiem polsko-angielskim pod pachą i stosem walizek wyruszyłam do Concord College, w którym spędzę kolejne dwa lata mojego życia.

Jeszcze kilka miesięcy temu droga do innego miasta na fundacyjny obóz wydawała się wielką podróżą, a ulubiony serial jedyną rzeczą, do której potrzebowałam języka angielskiego.

Dzisiaj, wyglądając przez okno mojego dormitorium, myślę o tym, ile się zmieniło. Moi tutejsi przyjaciele pochodzą z Indonezji, Botswany, Kirgistanu czy Brazylii. Po lekcjach chodzę na balet i łucznictwo, a aby w niedzielę uczestniczyć we Mszy Świętej, jadę specjalnym busem bo pobliskiego uroczego miasteczka.

Jednak dla każdego z nas zmiana jest czymś innym. Od zawsze marzysz o nauce gry na instrumencie? Chciałbyś dołączyć do klubu piłkarskiego albo uważasz, że spełniłbyś się na medycynie, chociaż wszyscy mówią, że nie masz szans. Po prostu spróbuj coś zmienić! Opowiadając Wam króciutki fragment mojej historii, chciałabym tylko pokazać, że warto. Czasem może nie dotrzesz do tego, co zaplanowałeś wcześniej, ale to droga jest ważniejsza niż cel. A czasem może wylądujesz gdzieś daleko w Anglii i uciekając przed deszczem, podzielisz się Swoją historią z kolejnym pokoleniem stypendystów, którzy dorastają razem z Tobą.

Pamiętajcie! Wszyscy zaczynamy w tym samym momencie, czy w moim małym Ostrzeszewie, czy Waszych małych miejscowościach. Nie bójcie się tego. Teraz wszystko zależy już od nas i od tego, jak bardzo będziemy się starać. Tak więc, dokończ moją opowieść, uśmiechnij się i DO DZIEŁA!

 

Dla zainteresowanych:

Pełne dwuletnie stypendium w prywatnej brytyjskiej szkole z internatem można uzyskać poprzez Stowarzyszenie British Alumni Society (Facebook: Stypendia British Alumni Society). Osoby z FDNT bardzo mile widziane! I nie, Twoja szkoła w małej miejscowości nie jest przeszkodą.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości lub po prostu chcielibyście z kimś porozmawiać, wiecie jak znaleźć mojego maila! (FB lub poczta home). Tylko pamiętajcie, u mnie jest godzina wcześniej. 🙂

 

Kasia Rudzka