Rocznica kanonizacji we Wrocławiu

27 kwietnia to szczególny dzień dla każdego katolika, Polaka, a w szczególności stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bowiem jest to dzień rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, naszego patrona. Dlatego postanowiliśmy ten dzień uczcić i przypomnieć mieszkańcom Wrocławia o naszym świętym.

 

Podjęliśmy decyzję, by upamiętnić pamięć naszego patrona w przeddzień kanonizacji. W niedzielne południe zebraliśmy się wspólnie na wyspie Bielarskiej, by tam nadmuchać balony. Wcześniej też przygotowaliśmy cytaty nauk Jana Pawła II. Z tymi cytatami i balonami poszliśmy na miasto. Małym dzieciom rozdawaliśmy balony, z czego one bardzo się cieszyły, a ich rodzicom cytaty z nauką świętego. Przypominaliśmy o rocznicy kanonizacji, mówiliśmy o naszym patronie, o nas stypendystach i Fundacji do której należymy. Dzięki tej akcji przypomnieliśmy Wrocławianom, że wspólnota wrocławska wciąż angażuje się w różne inicjatywy i pokazaliśmy, że Jan Paweł II wciąż jest obecny w sercach młodych ludzi.

Wieczorem uczestniczyliśmy wspólnie we mszy świętej w katedrze, by jeszcze bardziej uświetnić ten dzień i dziękować Bogu za naszego świętego. W modlitwie polecaliśmy nas, Fundację, naszych darczyńców. Rocznica kanonizacji przypomniała nam o naszym powołaniu jako stypendystów, potrzebie nauczania, przesłaniu słów świętego, które do nas młodych kierował.

Mieliśmy okazję pokazać innym, że wiara wśród młodych nie wygasła. Jan Paweł II mówi: ”Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!” To właśnie my jako stypendyści nie możemy lękać się naszej wiary, powinniśmy ją głosić, przekazywać bliźnim. W rocznicę kanonizacji powinniśmy przypominać sobie słowa Jana Pawła II i jego wzorem otwierać nasze serca na Chrystusa i na drugiego człowieka.

 

 

Monika Lenartowicz

wspólnota wrocławska