Studniówka Światowych Dni Młodzieży w Katowicach

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

2 kwietnia obchodziliśmy 11. rocznicę odejścia do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II. Tego dnia młodzież Archidiecezji Katowickiej spotkała się, aby uczcić zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, bawiąc się wspólnie na studniówce ŚDM. Nie mogło tam zabraknąć nas, stypendystów wspólnoty katowickiej, gdyż aktywnie włączamy się w organizację ŚDM w Katowicach.

Wieczór rozpoczął się o godzinie 18.00 Mszą Św. w kościele oo. oblatów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach- Koszutce. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl o Janie Pawle II . Później przeszliśmy wszyscy razem  korowodem ulicami śródmieścia do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, trzymając w rękach pochodnie i flagi z logo Światowych Dni Młodzieży.

Studniówka, jak nakazuje tradycja, rozpoczęła się polonezem w wykonaniu ponad 250 uczestników imprezy. Odwiedził nas abp Wiktor Skworc, który pomodlił się z nami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Wspominał także własną studniówkę, która odbyła się dokładnie 50 lat temu. Na koniec zrobił sobie z nami wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Następnie  rozpoczęła się prawdziwa zabawa, która trwała do białego rana. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Weronika Pająk
Wspólnota katowicka