Stypendyści dla dzieci, czyli Dzień Dziecka w Toruniu

Stypendyści wspólnoty toruńskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w licznej grupie trzydziestu osób wsparli pomocą akcję, która staje się wyrazem ogromnej radości  i zadowolenia na twarzach dzieci. Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka „Bądźmy razem”, zorganizowanym przez Caritas Diecezji Toruńskiej, który odbył się na terenie Aeroklubu Pomorskiego w minioną sobotę.

Pierwszym zadaniem, które stanęło przed wolontariuszami było ułożenie Serca dla mamy wraz z innymi uczestnikami festynu. Następnie przeszliśmy na START Biegu dla Mamy, gdzie rozdawaliśmy dzieciom kolorowe piłeczki z wizerunkiem biedronki. Jednak naszym głównym  zadaniem było napoić około  18 tysięcy spragnionych dzieci i ich opiekunów, czyli zapewnić wszystkim uczestnikom festynu dostęp do wody w odpowiednich warunkach.

Mimo wielkiego upału lejącego się z nieba nie traciliśmy zapału. Jak przystało na wolontariuszy, jesteśmy ludźmi otwartymi na drugiego człowieka więc z przyjemnością i zapałem wykonywaliśmy powierzone nam zadania. Podejście dzieci i ich opiekunów do naszej pomocy rekompensowało nam wszystkie niedogodności. Spotkaliśmy się ze słowami uznania i podziękowania. Wyjątkowe były reakcje  dzieci, których ciekawość ,czy ten kubeczek wody na pewno jest darmowy, była ogromna. Na szczęście szybko rozwialiśmy ich wątpliwości i każdy uczestnik festynu, czy to duży czy mały chętnie korzystał z kubeczka orzeźwiającej wody. W takich sytuacjach zapał do pracy i przyjemność z jej wykonywania są jeszcze większe. Festyn uważamy za jak najbardziej udany i jesteśmy przekonani, że każdemu wolontariuszowi potwierdzały to szerokie uśmiechy dzieci.

 

Monika Witkowska

wspólnota toruńska