Święto Dziękczynienia z udziałem stypendystów

W Warszawie 4 czerwca 2017 roku odbyło się X Święto Dziękczynienia, w którego organizację włączyli się stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wolontariuszy można było spotkać m.in. w strefie medialnej, w punktach informacji, stanowiskach z materiałami promocyjnymi, a nawet w roli przewodników na terenie Świątyni.

Obchody rozpoczęły się Mszą świętą o godz. 12. koncelebrowaną przez około stu kapłanów. Przewodniczył jej kard. Montenegro z Lampedusy. W liturgii brał udział również kard. Kazimierz Nycz oraz Nuncjusz Apostolski w Polsce- abp Salvatore Pennacchio.

W nabożeństwie uczestniczyło ponad 5 tysięcy wiernych. Po zakończonej liturgii nastąpiło przejście przez Bramę Miłosierdzia, która odegrała szczególną rolę podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.  Otwarty został Panteon Wielkich Polaków, w którym znajduje się m.in. symboliczny grób św. Jana Pawła II. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się Miasteczko Rodzinne. Nie brakowało dmuchanych zjeżdżalni, zamków i  karuzel. Zorganizowano także grę miejską pt. „Bez chleba nie ma nieba”.

„Dla nas, stypendystów, to wyjątkowy dzień, bo mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałych uroczystościach”- wyjaśnia Ola, wolontariuszka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  i dodaje- „Świątynia Opatrzności Bożej to niesamowite miejsce nie tylko pod względem  architektonicznym ale także pod względem bliskości z Bogiem”.

Jubileuszowe X Święto Dziękczynienia zakończyła iluminacja Świątyni i wspólne odśpiewanie o godzinie 21.37 „Barki”- ulubionej pieśni Jana Pawła II.