Warszawski Orszak Trzech Króli

W wtorek 6 stycznia stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” mieli okazję uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli, jak co roku zorganizowanym w Warszawie na Karkowskim Przedmieściu. Pochód rozpoczął się o godzinie 12.00 po modlitwie „Anioł Pański” prowadzonej przez kard. Kazimierza Nycza. Zgromadzony tłum przeszedł ulicami Warszawy. Widzowie mogli podziwiać inscenizacje przygotowane przez uczniów warszawskich szkół  m.in.: Szałas Pasterzy, Dwór Heroda, Gospodę, Walkę Dobra ze Złem i Bramę do Nieba. Europa, Azja i Afryka były symbolizowane przez trzech króli.

 
W całym przedstawieniu aktorom towarzyszyły żywe zwierzęta, które były dodatkową atrakcja dla przybyłych dzieci.

Jako wspólnota włączyliśmy się w zbiórkę na rzecz funduszu kulturalnego organizatorów Orszaku Trzech Króli, pomagaliśmy w rozdawaniu koron i naklejek wszystkim przybyłym. Pochody zostały zorganizowane również w innych miastach w całej Polsce. W większości brali udział nasi stypendyści, jak na przykład wspólnota krakowska.

Na zakończenie wszyscy zgromadziliśmy się przy scenie finałowej na Placu Piłsudskiego, gdzie królowie złożyli hołd dzieciątku. Zwieńczeniem naszego udziału w orszaku było otwarcie puszki w sztabie i odebranie podziękowania oraz orszakowego szalika.

 

                                                                                                         Paulina Lendzion