Wejdź na górę z bł. Piotrem Jerzym Frassatim w Lublinie

Ostatni weekend Wielkiego Postu dla lubelskiej wspólnoty to czas spotkania na rekolekcjach. Nasza grupa przeżywała je pod hasłem „Wejdź na górę z bł. Piotrem Jerzym Frassatim”.

Zaczęliśmy w piątkowy wieczór. Po ciepłym i słonecznym dniu pogoda postanowiła sprawić psikusa i zmoczyć nagłą ulewą. To na szczęście nie przeszkodziło nam uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na Majdanku, gdzie byliśmy jedną z kilku grup niosących krzyż. Jak co roku, było to niezwykłe przeżycie.

Od razu po nabożeństwie pojechaliśmy do Domu „Spotkania” w Dąbrowicy, gdzie zostaliśmy do niedzieli. W tym czasie zgłębiliśmy temat ośmiu błogosławieństw z fragmentu Pisma Świętego o kazaniu na Górze. Postacią, która szczególnie nas zainspirowała był Piotr Jerzy Frassati. Poznaliśmy sylwetkę patrona młodzieży i studentów, oddającego każdą wolną chwilę bliźniemu. Żyjącego ośmioma błogosławieństwami na co dzień. Szczególnym momentem rekolekcji stała się całonocna adoracja, podczas której każdy z nas miał okazję czuwać z Panem Jezusem i powierzyć Mu swoje sprawy.

Spotkanie było okazją do wyciszenia się i oderwania od pędu codziennego życia, ale także do zżycia się ze sobą.

Karolina Wnuk