Wigilia we wspólnocie opolskiej

Wigilia – wieczór pełen uśmiechów oraz życzeń: zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń. Dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Również w naszej wspólnocie zorganizowaliśmy spotkanie, by móc świętować ten piękny czas.
W tym roku wybraliśmy się do oddalonych o 50 km od Opola Biedrzychowic, gdzie proboszczem jest nasz duszpasterz ks. Krzysztof Matysek. Rozpoczęliśmy tradycyjnie, Mszą Św. (bo przecież jak świętować urodziny bez jubilata – Jezusa – w naszych sercach), która odbyła się w pobliskiej parafii – w Starych Kotkowicach. Następnie pojechaliśmy do Biedrzychowic, gdzie miała odbyć się symboliczna kolacja wigilijna.
Wigilię rozpoczęliśmy od przeczytania fragmentu Pisma św. oraz podzielenia się opłatkiem. Ile pięknych życzeń można było usłyszeć… Później zasiedliśmy do stołu. Ks. Matysek przygotował dla nas pyszne pierogi, barszcz czerwony i krokiety. Podczas jedzenia nie zabrakło rozmów i uśmiechów, a później nawet prezentów.
Wkrótce nadszedł jednak nieunikniony czas rozstania.  Napełnieni Bożą mocą, radością i nadzieją związaną ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia wracaliśmy do Opola. Mamy nadzieję, że niebawem znów się spotkamy!

Amanda Kuś
opolska wspólnota stypendystów