XXII Dzień Papieski – „Blask prawdy” w Krakowie

Wielkimi krokami zbliża się XXII Dzień Papieski, który w tym roku obchodzony będzie 16.10.2022. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Blask Prawdy”, które jest zarazem tytułem jednej z encyklik Jana Pawła II. Tego dnia prowadzona jest zbiórka na program stypendialny, który od ponad 20 lat wspiera zdolną i niezamożną młodzież z całej Polski.

W niedzielę poprzedzającą główne wydarzenia, w parafiach w całym mieście odbędzie się „Niedziela Świadectw”. To dzień w którym stypendyści wspólnoty krakowskiej wyjdą do ludzi, aby wygłosić świadectwa wiary. Świadectwo pozwala lepiej poznać stypendystów pochodzących z niezamożnych rodzin i małych miejscowości, a także dowiedzieć jak wiele Fundacja wnosi w ich życie i pomaga w rozwijaniu talentów.

Jednym ze znaków rozpoznawczych całej Fundacji jest taniec – Belgijka, czym więc byłyby obchody bez niej? Zatańczymy ją wspólnie już 15.10 o godz. 17:00 na krakowskim rynku, a następnie o godz. 18:00 odbędzie się Msza i czuwanie w kościele św. Barbary przy ulicy Mały Rynek 9.

Sam Dzień Papieski będzie dla całego Krakowa bardzo intensywny już od wczesnych godzin porannych, w dwóch lokalizacjach będą miały miejsce Miasteczka Rodzinne, organizowane przez stypendystów Fundacji – studentów i uczniów. W godzinach 7:00-14:00 przy parafii św. Jadwigi Władysława Łokietka 60 oraz w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach przy ulicy Totus Tuus 34 dostępnych będzie wiele atrakcji dla dzieci, dzięki czemu będzie można radośnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Zwieńczeniem całych obchodów będzie uroczysta Msza Święta o godz. 9:30 w Centrum Jana Pawła II, w której przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski.

Przez cały październik będzie przeprowadzana ogólnopolska zbiórka na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. W mieście z łatwością będzie można zauważyć żółte chusty, czyli jeden z atrybutów osób przeprowadzających zbiórkę. W tym roku startuje także akcja e-puszka, dzięki której prostym i szybkim sposobem będzie można, nie wychodząc nawet z domu przekazać datki, które w całości zastaną przekazane na stypendia. Zbiórka będzie trwać do końca października, a poniżej dostępny jest link odsyłający do oficjalnej zbiórki prowadzonej przez wspólnotę stypendystów z Krakowa oraz miast satelickich.

https://e-zbiorka.pl/zbiorka/dp22-11854xywi/

Za wszystkie przekazane datki cała społeczność stypendystów już w tym miejscu chciałaby ogromnie podziękować.

Sergiusz Wątor