Znamy nominowanych do nagrody „TOTUS TUUS 2018”

Nagroda TOTUS TUUS 2018 za osiągnięcia w dziedzinie „Promocja Godności Człowieka”

Nominowani:

 1. dr Kazimierz Szałata– autor książek i licznych tekstów naukowych i popularnonaukowych głównie z zakresu filozofii i etyki,  organizator i uczestnik kilkudziesięciu zagranicznych seminariów i sympozjów naukowych, założyciel Fundacji Polskiej Raoula Follereau, organizator akcji charytatywnych w kraju i za granicą.
 2. Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej- działa od ponad 25 lat. Realizuje jedno z najważniejszych wyzwań Kościoła- miłosierdzie wobec potrzebujących. Do tej pory swoją opieką otoczyło ponad 4200 chorych. To nie tylko opieka psychologiczna i medyczna, ale także duchowa.
 3. Stowarzyszenie Promocji Kultury i Nauki– organizacja zapewniająca swoim podopiecznym- młodzieży, pełny i wszechstronny rozwój w oparciu o tradycje kultury chrześcijańskiej, poprzez swoją działalność zachęcają młodzież do dobroczynności, idei ochrony środowiska, pomocy społecznej.

Nagroda TOTUS TUUS 2018 w kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”

Nominowani:

 1. Grzegorz Górny– dziennikarz i publicysta, reżyser, producent filmowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Fronda”. W latach 2005-2006 redaktor naczelny tygodnika „Ozon“. Autor ponad 30 książek, ma na swoim koncie także 24 wydania zagraniczne.
 2.  prof. Ryszard Peryt– reżyser, aktor, doktor i profesor sztuki teatru, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. Jako jedyny reżyser na świecie, zrealizował wszystkie dzieła sceniczne Mozarta i Monteverdiego.
 3.  Twórcy Biblii Audio Superprodukcja– pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot. Biblia Audio zawiera wszystkie księgi zarówno Starego jak i Nowego Testamentu, a głosu w nagraniach użyczyli, m.in. Dorota Chotecka, Rafał Królikowski, Paweł Królikowski, Danuta Stenka.

Nagroda TOTUS TUUS 2018 za osiągnięcia w dziedzinie „Propagowanie Nauczania Świętego Jana Pawła II”

Nominowani:

 1. ks. dr Paweł Gałuszka– duszpasterz małżeństw  z archidiecezji krakowskiej, autor książki „Karol Wojtyła i Humanae vitae”.
 2. prof. Jarosław Kupczak OP- dominikanin, teolog, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Naczelny redaktor serii: „Studia nad myślą Jana Pawła II”.
 3. prof. Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv, teolog, autor wielu wykładów o Karole Wojtyle, długoletni profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Nagroda TOTUS TUUS 2018 medialny im. bp. Jana Chrapka

Nominowani:

 1. Redakcja Portalu Aleteia.pl– portal internetowy, który ukazuje się w ośmiu językach (angielskim, francuskim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim, arabskim, słoweńskim i polskim). Aleteia proponuje swoim użytkownikom chrześcijańską wizję rzeczywistości – zarówno świeckiej, jak i religijnej, wolną od wszelkich wpływów ideologicznych.
 2.  Redakcja Programu „Angelus” w Polsat News- jedyna redakcja katolicka w telewizji komercyjnej. Program „Angelus” nadawany jest w każdą niedzielę i składa się z dwóch części dwóch części: transmisji modlitwy Anioł Pański z Watykanu i rozmowy z gościem w studio.
 3. Katolicka Agencja Informacyjna– od 25 lat informuje o życiu Kościoła, jego stanowisku w ważnych kwestiach społecznych. Promuje misje Kościoła poprzez konferencje, seminaria i spotkania dziennikarskie. Z serwisu Agencji korzysta 150 redakcji wszystkich rodzajów mediów.