15 lat temu św. Jan Paweł II powrócił do domu...

Dziś obchodzimy 15 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Kard. Stanisław Dziwisz, były osobisty sekretarz Jana Pawła II zachęca do modlitewnej jedności i zapalenia świec o godz. 21:37. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odpowiada na apel kardynała i przenosi go do Internetu.

O wyjątkowości 15. rocznicy powrotu Jana Pawła II do domu Ojca mówi ks. Dariusz Kowalczyk, Przewodniczący Zarządu Fundacji.  – Tamtego dnia plac świętego Piotra i wiele świątyń było przepełnione ludźmi. Nie zapomnę płaczu, jaki wypełnił świątynię, po komunikacie o śmierci papieża i nie zapomnę słów, które powiedział wtedy bp Edward Materski: „Jan Paweł II to wielkie zwycięstwo Boga w dziejach świata, a psalmista Pański mówi: »Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy« – dzieli się wspomnieniami ks. Kowalczyk, który w tamtej chwili był obecny na modlitwie różańcowej w katedrze radomskiej. – Ten rok jest też wyjątkowy dla Fundacji. Obchodzimy przecież 20 rocznicę jej powstania – zauważa Przewodniczący Zarządu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na specyficzną wyjątkowość tego dnia, w tym roku, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym. – Choć jesteśmy zmuszeni do separacji, to jesteśmy zaproszeni do trwania we wspólnocie – mówi ks. Dariusz Kowalczyk i zachęca do modlitewnej jedności w szczególnej godzinie – 2 kwietnia o 21.37.

Rocznice związane z Janem Pawłem II to ważne daty w życiu Fundacji. Co roku, 2 kwietnia, stypendyści organizują czuwania modlitewne i wieczory pamięci w miastach, w których studiują i uczą się. W tym roku nie jest to możliwe ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Dlatego stypendyści będą modlić się w swoich domach, oraz dadzą wyraz pamięci o swoim patronie również w Internecie. Podczas epidemii wiele osób, szczególnie tych młodych, spędza dużo czasu „w sieci”. Mamy też świadomość, że dla wielu z nich osoba Jana Pawła II staje się coraz bardziej odległa. Publikując w tej szczególnej godzinie na naszych profilach społecznościowych grafikę z palącą się świecą, chcemy dotrzeć do naszych kolegów i koleżanek. Pokazać im, że Jan Paweł II jest dla nas ważny i ciągle obecny w naszym życiu. W ten sposób odpowiemy na prośbę kard. Dziwisza i przeniesiemy ją do wirtualnego świata.

Zachęcamy do pobrania grafiki i opublikowania jej na swoich profilach społecznościowych – LINK.