15 lat temu św. Jan Paweł II powrócił do domu Ojca

Dziś obchodzimy 15 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Kard. Stanisław Dziwisz, były osobisty sekretarz Jana Pawła II zachęca do modlitewnej jedności i zapalenia świec o godz. 21:37. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odpowiada na apel kardynała i przenosi go do Internetu.

O wyjątkowości 15. rocznicy powrotu Jana Pawła II do domu Ojca mówi ks. Dariusz Kowalczyk, Przewodniczący Zarządu Fundacji.  – Tamtego dnia plac świętego Piotra i wiele świątyń było przepełnione ludźmi. Nie zapomnę płaczu, jaki wypełnił świątynię, po komunikacie o śmierci papieża i nie zapomnę słów, które powiedział wtedy bp Edward Materski: „Jan Paweł II to wielkie zwycięstwo Boga w dziejach świata, a psalmista Pański mówi: »Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy« – dzieli się wspomnieniami ks. Kowalczyk, który w tamtej chwili był obecny na modlitwie różańcowej w katedrze radomskiej. – Ten rok jest też wyjątkowy dla Fundacji. Obchodzimy przecież 20 rocznicę jej powstania – zauważa Przewodniczący Zarządu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na specyficzną wyjątkowość tego dnia, w tym roku, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym. – Choć jesteśmy zmuszeni do separacji, to jesteśmy zaproszeni do trwania we wspólnocie – mówi ks. Dariusz Kowalczyk i zachęca do modlitewnej jedności w szczególnej godzinie – 2 kwietnia o 21.37.

Rocznice związane z Janem Pawłem II to ważne daty w życiu Fundacji. Co roku, 2 kwietnia, stypendyści organizują czuwania modlitewne i wieczory pamięci w miastach, w których studiują i uczą się. W tym roku nie jest to możliwe ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Dlatego stypendyści będą modlić się w swoich domach, oraz dadzą wyraz pamięci o swoim patronie również w Internecie. Podczas epidemii wiele osób, szczególnie tych młodych, spędza dużo czasu „w sieci”. Mamy też świadomość, że dla wielu z nich osoba Jana Pawła II staje się coraz bardziej odległa. Publikując w tej szczególnej godzinie na naszych profilach społecznościowych grafikę z palącą się świecą, chcemy dotrzeć do naszych kolegów i koleżanek. Pokazać im, że Jan Paweł II jest dla nas ważny i ciągle obecny w naszym życiu. W ten sposób odpowiemy na prośbę kard. Dziwisza i przeniesiemy ją do wirtualnego świata.

Zachęcamy do pobrania grafiki i opublikowania jej na swoich profilach społecznościowych – LINK.