30 tys. z Wielkiego Testu z Historii dla Fundacji

W Święto Niepodległości widzowie Telewizji Polskiej oraz goście w studio mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę z polskiej historii dotyczącej powstań – od insurekcji kościuszkowskiej aż do powstań związanych z odzyskaniem niepodległości po I Wojnie Światowej. Wśród konkurujących ze sobą w studiu byli znani aktorzy, sportowcy, politycy i dziennikarze. Zwycięzcami zostali Bolesław Piecha – senator PiS oraz Hubert Biskupski – zastępca redaktora naczelnego Super Expressu. Pokonali oni w wielkim finale dziennikarzy TVP – Mateusza Szymkowiaka i Rafała Patyrę.

Z historii jednak przejdźmy jednak do przyszłości, bardzo bym życzył by Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” była beneficjentem tego tytułu – takimi słowami senator Bolesław Piecha uzasadnił decyzje o przekazaniu 30 000 zł nagrody na naszą Fundację. Wtórował mu zaś sam prezes Telewizji Polskiej, Juliusz Braun – Bardzo się cieszymy. Telewizja Polska jest mecenasem Fundacji, więc tym bardziej z radością się dołączamy.

Stypendyści Fundacji mieli okazję spotkać się ze zwycięzcami Wielkiego Testu podczas oficjalnego przekazania nagrody, które miało miejsce w Centrum Nauki Kopernik. Spośród 2,5 tys. stypendystów przybyło kilkanaście osób studiujących w Warszawie, którzy na krótką chwilę oderwali się od zajęć na uczelniach. Wśród nich byli także absolwenci programu stypendialnego, wspierający w dalszym ciągu działania Fundacji. Nagroda została przekazana na ręce przewodniczącego zarządu Fundacji ks. Jana Droba, który nie krył wzruszenia – Zapadły mi w pamięć słowa senatora Piechy, który uzasadniając swój wybór podkreślał, że z historii powinniśmy przejść do przyszłości. Cieszę się, że tą przyszłość dostrzegli panowie w naszej Fundacji i naszych stypendystach.

Organizatorem teleturnieju była Telewizja Polska oraz Narodowe Centrum Kultury.

Styp

TR/ fot. Michał Ziółkowski