W wieku 92 lat, 25 grudnia zmarła Izabela z Bojanowskich Tadeuszowa Dzieduszycka. Była założycielką „Przymierza Rodzin” i osobą blisko związaną z Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Podczas II wojny światowej była łączniczką Armii Krajowej. Po wojnie ukończyła Akademię Handlową w Poznaniu. Dwukrotnie zdobyła tytuł mistrzyni Polski w tenisie stołowym.
Była przewodniczącą Sekcji Rodzin Klubu Inteligencji Katolickiej i członkinią Prymasowskiego Komitetu Pomocy Internowanym przy kościele św. Marcina w Warszawie. W 1983 roku założyła „Przymierze Rodzin” i przewodniczyła mu przez 33 lata. Z jej inicjatywy powstały parafialne grupy dziecięco-młodzieżowe i trzy świetlice środowiskowe. Do jej zasług należy również utworzenie szkoły i uczelni wyższej „Przymierza Rodzin” na warszawskim Ursynowie oraz szkół w Garwolinie, na Bielanach i Mokotowie. Działalność „Przymierza Rodzin” została doceniona I nagrodą ex aequo w konkursie „Pro Publico Bono” jako najlepsza inicjatywa obywatelska dziesięciolecia 1989-1999.
Została oznaczona Nagrodą Fundacji Polcul (1995), Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice (2004), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2006), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2007), Srebrnym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis” (2010) i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2011).
W związanych z Przymierzem Rodzin szkołach od samego początku Izabela Dzieduszycka niezwykle intensywnie propagowała obchody Dnia Papieskiego. Dzięki niej uczniowie szkół Przymierza Rodzin wraz ze swoimi rodzicami aktywnie uczestniczyli w zbiórce publicznej na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Uważała, że w ten sposób nie tylko wspomoże działalność samej Fundacji, ale również rozpropaguje wśród wychowanków szkół Przymierza Rodzin postawę bezinteresownej pomocy i ofiarności względem drugiego człowieka.
Dawała przykład wrażliwości na potrzeby bliźnich. Swoim żarliwym entuzjazmem, uśmiechem i radością motywowała otaczających ją ludzi do działania. Pomimo upływu lat, jej chęć do niesienia pomocy i optymizm nie malały.