Absolwenci książki piszą!

Bernadetta Baran jest byłą stypendystką (absolwentką) Fundacji DNT. Już niedługo, bo w lipcu br. wydaje swoją pierwszą książkę zatytułowaną „100 pomysłów na podróżowanie”. Będzie ona z jednej strony kompendium wiedzy o tanim podróżowaniu: o sposobach komunikacji, tanich noclegach, możliwościach darmowego podróżowania, np. w ramach praktyk studenckich, wolontariatów, jak również inspiracją dla ludzi, którzy W swoim życiu spotykają się z różnymi barierami tj. choroby, niepełnosprawność, brak funduszy, własne ograniczenia. 

Chce dotrzeć do osób niepełnosprawnych, niezamożnych, zrezygnowanych,  Chcę podzielić się swoim doświadczeniem, trikami i obserwacjami oraz doświadczeniem bardziej doświadczonych podróżników i przekonać czytelników, że każdy może podróżować – mówi Bernadetta

Autorka przeprowadziła wywiady m.in z Magdą i Marcinem Musiałami (Poznajemy Świat, Magda i Marcin), Łukaszem Superganem (blog), Kubą Rydkodymem (Plecak wspomnień), Anią Chagowskż (Salsa libre), Fudnadcją Kadry ze świata, Anną Olej – Kolbos (małypodroznik.pl), Judytą Sowa i Izabelą Ostrowską (W moich marzeniach), Romanem Roczeń (muzyk), Teresą Bancewicz, Jarkiem Frankowskim & To nie koniec Drogi.

Dlaczego książka jest akurat o podróżowaniu?

Podróżuję od 3 lat i do tej pory udało mi się odwiedzić 20 krajów oraz objechać naszą piękną Polskę wzdłuż i wszerz – wszystko tanim kosztem. Dzięki podróżowaniu moje życie zupełnie się odmieniło, ja sama stałam się bardziej otwarta, ufna ludziom, wyzbyłam się wielu stereotypów, zaczęłam przełamywać swoje słabości a także uświadomiłam sobie, że każdy człowiek ma prawo do szczęścia i nie potrzeba wiele, aby je odnaleźć. Podróże kształcą i są źródłem niesamowitych doświadczeń, ale także stawiają nas w obliczu różnych wyzwań.

Obecnie trwa kampania na portalu crowdfundingowym „Polak potrafi” o tym samym tytule co książka: „100 pomysłów na podróżowanie”.

Bernadetta zbiera środki na sfinansowanie druku pierwszego nakładu. Dofinansowanie zostanie przyznane jeśli do 2 czerwca uda się przekroczyć próg 10 tys. zł wg zasady wszystko albo nic.

Co zrobić aby wesprzeć projekt? To proste!

1. zaloguj się na stronie Polak potrafi

2. wybierz nagrodę i kwotę dofinansowania (minimum wsparcia to 1 zł)

3. zaakceptuj przelew

 

Jeżeli nie uda się zebrać całości budżetu wszystkie pieniądze zostaną zwrócone inwestorom.

Link do projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/100-pomyslow-na-podrozowanie

Istotną kwestią jest nagłośnienie projektu za pośrednictwem mediów społecznościowych tj. Facebook, Twitter, itp.

 

Zapraszamy także  do śledzenia postępów w projekcie na fanpage książki:

https://www.facebook.com/pages/100-pomysłów-na-podróżowanie/412888628874601?ref=aymt_homepage_panel

oraz na stronie internetowej: www.100pomysłow.org.pl

 

Fundacja DNT objęła swoim patronatem książkę „100 pomysłów na podróżowanie”.

Co ważne: 1zł od sprzedaży każdej książki będzie przeznaczony na cele Fundacji DNT. 

Pomóżmy naszej Absolwentce w realizacji marzenia!