Festyn caritas w Toruniu

W minioną sobotę, tj. 30 maja 2015r. w godzinach 10:00 – 16:00 po raz kolejny odbył się w Toruniu Festyn Rodzinny „Bądźmy razem” organizowany przez Caritas Diecezji Toruńskiej z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Festyn jak zawsze zgromadził tłumy, na terenie Aeroklubu Pomorskiego zgromadziło się bowiem ponad 20 000 osób! Nagród, podarunków i gadżetów starczyło dla każdego, rozdano ich ponad 37 000. Oczywiście na festynie nie mogło zabraknąć stypendystów ze wspólnoty toruńskiej, którzy jak co roku wzięli czynny udział w organizacji festynu.

Na początku, jako rozpoczęcie imprezy, zostało ułożone przez wolontariuszy Serce dla Brata, które nawiązuje do projektu Bilet dla Brata, wspierającego przyjazd młodych ze wschodu na Światowe Dni Młodzieży 2016. Wśród wielu łakoci dzieci otrzymały także 18 000 lizaków w kształcie serca z logotypem ŚDM 2016. Następnie wszyscy uczestnicząc w Biegu dla Rodziny udali się na główny plac rekreacji, gdzie radosnych zabaw, urozmaiconego programu artystycznego  na scenie oraz wielu konkurencji sportowych nie było końca. Na scenie wystąpili m.in. Grupa Taneczna RYTM-X, Zespół Muzyczny SYNOWIE Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, Schola Promyki Maryi z parafii św. Józefa w Toruniu. Dzieci mogły także nieodpłatnie korzystać z atrakcji wesołego miasteczka, odwiedzić stoisku JuraParku, dowiedzieć się jak wygląda praca w Policji czy Straży Miejskiej, zobaczyć policyjny helikopter oraz pojazdy Wojska Polskiego, ale to tylko nieliczne z atrakcji jakie czekały na dzieci podczas festynu. Na pewno każdy znalazł coś dla siebie. A dzieci wymęczone, ale i zadowolone wróciły szczęśliwe do domu. Po takim dniu pełnym atrakcji, na pewno z miłą chęcią wrócą tu również za rok.

Natomiast stypendyści ze wspólnoty toruńskiej dzielnie, przez cały czas trwania festynu rozdawali wodę młodym, spragnionym po świetnej zabawie, dzieciom, a także ich rodzicom, którzy dzielnie trwali ze swoimi pociechami w tym bajecznym wojażu.

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.” – Jan Paweł II 

 

Paulina Otremba

Wspólnota toruńska