Adwentowy dzień skupienia FDNT w Lublinie

„Zanurz się w miłości – Adoracja Najświętszego Sakramentu” to hasło Dnia Skupienia, które przyświecało stypendystom Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ze wspólnoty lubelskiej. Odbył się on 3 grudnia 2022 roku.

Formację tego dnia rozpoczęły dwie konferencje pod przewodnictwem ks. Dariusza Kowalczyka – Przewodniczącego Zarządu Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ich tematy to kolejno: „Dlaczego mamy adorować Najświętszy Sakrament?” oraz „Jak przeżywać czas adoracji Najświętszego Sakramentu?”. Na wstępie pierwszej konferencji lubelscy stypendyści mieli za zadanie wykonać krótkie ćwiczenie duchowe mające pokazać jak wygląda ich dzień i gdzie jest w nim miejsce dla Boga. Ważnym elementem spotkania była praca warsztatowa – zadanie polegało na graficznej próbie odpowiedzi na kilka pytań w oparciu o fragmenty Pisma Świętego. Wspomniane fragmenty dotyczyły modlitwy. Kolejnym punktem spotkania była Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej stypendyści uczestniczyli w Mszy św. w Kościele Akademickim Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Uczestnicy rekolekcji docenili też regularne przerwy, przy ciepłej herbacie, kawie i pizzy, między kolejnymi elementami planu. Był to czas dyskusji dotyczących tematyki konferencji i integracji członków wspólnoty. Nie zabrakło też integracji w herbaciarni Domu Akademickiego KUL, gdzie stypendyści razem z ks. Darkiem mogli jeszcze chwilkę porozmawiać przy ciepłej herbatce oraz pograć w planszówki.  Na twarzach stypendystów gościły szczere uśmiechy, a w powietrzu unosiła się radość spowodowana możliwością spędzenia tego czasu razem.

Zwieńczeniem Dnia Skupienia był koncert zespołu „NiemaGOtu”, podczas którego stypendyści mogli usłyszeć nie tylko piękną muzykę, ale również świadectwa wiary artystów i historię powstania hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni Miłosierni”. Stypendyści rozstali się w nadziei, że zaszczepiony podczas Dnia Skupienia entuzjazm przełoży się na radosny czas przeżywania tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Kinga Pawłowska

GALERIA ZDJĘĆ