Apel poświęcony Matce Bożej

Z okazji święta Matki Boskiej, 25 sierpnia w mojej parafii tj w Jastrzębi w diecezji radomskiej, zorganizowaliśmy wspólnie z młodzieżą i naszym wikariuszem, ks. Wojciechem Prawdą Apel poświęcony Matce Bożej. Tytułem i główną myślą przewodnią naszego spotkania były ” Różne Oblicza Maryi”, ponieważ sierpień to miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę.  W całe przedsięwzięcie zaangażowała się schola, ministranci, a także kreatywni i chętni do pomocy młodzi ludzie z naszej parafii.

 Nasz Apel rozpoczął się od scenek, które pokazały 3 wizerunki Matki Bożej.

Była to Matka Boża Fatimska, Gidelska i Częstochowska. Aktorzy mieli przed sobą trudne zadanie, gdyż mogli wykorzystać jedynie mowę ciała, w czasie kiedy narratorzy czytali historię danego wizerunku. Scenki były przeplatane wspaniałym śpiewem scholi.

Druga część Apelu rozgrywała się przed Kościołem. Tam wspólnie tańczyliśmy się bawiliśmy się do muzyki oazowej. Tańczyliśmy m.in „Ojca”, „Tak tak Panie” oraz belgijkę, która była niemałym wyzwaniem, gdyż trwała ona 20 min.

Ostatnią częścią spotkania był Apel Jasnogórski. Poprowadził go ks. Wojciech,  który wygłosił piękne Słowo, które było „kropką nad „i”” naszego Apelu.

Na Apel przyjechali do nas goście z sąsiednich parafii (Gozdu i Jedlińska).

Wszyscy bardzo czynnie brali udział w tańcach i zabawach przez nas organizowanych.

Mamy nadzieję, że niebawem zorganizujemy kolejne spotkanie, by wspólnie modlić się, bawić i wychwalać Pana Boga i Maryję. 😉

 

Karolina Tkaczyk