Autorski spektakl wspólnoty krakowskiej “Wniebogłosy” 

Stypendyści wspólnoty krakowskiej Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprezentowali spektakl “Wniebogłosy”, który dotyka tematów zagubienia i potrzeby wsparcia. Jest to już druga przygotowana przez nich sztuka. 

19 maja 2024 na ul. Piekarskiej 4 w Krakowie odbyła się premiera spektaklu “Wniebogłosy” w całości napisanego i wystawionego przez stypendystów-studentów krakowskiej wspólnoty Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Sztukę można było zobaczyć ponownie w piątek, 23 maja 2024, w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia na ul. Siennej 5. Wydarzenia zgromadziły liczne grono odbiorców – bliskich, stypendystów, osób związanych z Fundacją i nie tylko.  

“Spektakl miał skłonić do refleksji i tak też było. Pokazuje on potrzebę bycia wysłuchanym, ale także słuchania i otwartości na problemy innych. Jestem wdzięczna, że mogłam tę sztukę zobaczyć.” – mówi jedna z uczestniczek. 

“Oglądanie koleżanek i kolegów jako aktorów na scenie to niesamowite doświadczenie. Jestem z nich bardzo dumna i cieszę się, że rozwijają swoje talenty.” – dodaje stypendystka Fundacji. 

Spektakl “Wniebogłosy” w reżyserii stypendystki Moniki Łukaszewicz opowiada o poczuciu zagubienia, utracie sensu życia, które dotyka prawie wszystkich bohaterów. Bohaterowie udowadniają jednak, że nawet w chwili, kiedy jest naprawdę ciężko, znajdzie się ktoś, kto nam pomoże, da nadzieję. “Wniebogłosy” pokazują też, jak ważna jest wrażliwość na drugiego człowieka, na jego potrzeby czy rozterki. Potrzebę, aby być przez kogoś naprawdę usłyszanym.   

Pomysł na spektakl pojawił się po wcześniejszym wystawieniu interpretacji dzieła Karola Wojtyły “Przed sklepem jubilera”. Po premierze pozostał niedosyt i chęci na działanie w tym kierunku oraz dalszy rozwój. Scenariusz został przygotowany przez stypendystkę Agnieszkę Kasprzyk. 

“Tym razem chcemy pokazać coś, co sami stworzyliśmy, co gra w naszych sercach, co być może gra w sercach każdego w inny sposób i do wspólnego wejścia w ten świat pragniemy zaprosić wszystkich.” – mówią stypendyści grający w sztuce. 

 

 Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami [kliknij tutaj]