Bp Michał Janocha odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości, 11 listopada 2021 roku, Prezydent RP – Andrzej Duda – odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski bp. Michała Janochę.

Warszawski biskup pomocniczy jest specjalistą w dziedzinie historii sztuki chrześcijańskiego Wschodu. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został za wybitne zasługi w działalności na rzecz upowszechniania i rozwoju kultury polskiej. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Biskup Michał Janocha jest związany z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, jest Przewodniczącym Kapituły „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”.

– Było moją wolą, aby spotkali się dzisiaj na tej sali odznaczeni, którzy przez te lata swojego życia działali dla Rzeczypospolitej, dla naszego państwa, dla naszego społeczeństwa, dla ludzi po prostu w bardzo różnych dziedzinach. Można więc śmiało powiedzieć, że ci którzy są bohaterami dzisiejszej uroczystości, to jest pewien przekrój działalności dla Polski – podkreślał 11 listopada Prezydent Andrzej Duda.