Bydgoszcz i Toruń – dwa bratanki, czyli audycja na żywo...

W środę 5. października o godz. 9:15 studenci bydgoskiej i toruńskiej wspólnoty FDNT uczestniczyli w audycji na żywo w Polskim Radiu PIK. Poruszane były kwestie związane z kryteriami uzyskania stypendium, życiem codziennym stypendysty, postacią Świętego Jana Pawła II oraz nadchodzącym XVI Dniem Papieskim i jego hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprzeczają wszelkim stereotypom. Okazuje się bowiem, że Bydgoszcz i Toruń potrafią żyć w zgodzie i ze sobą współpracować. Środowa audycja jest tego doskonałym przykładem. Studenci z obu wspólnot  razem uczestniczyli w nagraniu. Niestety nie mogli się oni zobaczyć, ponieważ audycja prowadzona była równocześnie w studiu toruńskim i bydgoskim. Ale taki urok radia, że polegać musimy jedynie na zmyśle słuchu. W studiu bydgoskim przy mikrofonach zasiadły Justyna, Natalia, Agnieszka i Ewa. Natomiast w Toruniu w wywiadzie brały udział Alicja i Gabrysia oraz koordynator diecezji toruńskiej, ks. Daniel Adamowicz.

Podczas rozmowy podejmowane były tematy związane z otrzymywanym stypendium, życiem stypendystów, przyświecającymi im wartościami. Szczególną uwagę uczestnicy skupili na kryteriach, jakie trzeba spełnić, żeby wejść w poczet stypendystów. Rozmawiali o Świętym Janie Pawle II i wpływie, jaki Wielki Patron wywarł i nadal wywiera na życie młodych ludzi. Każdy stypendysta opowiadał o drodze, jaką pokonał, aby móc studiować. Najważniejszą poruszoną kwestią był XVI Dzień Papieski, jego historia, idea i wydarzenia organizowane z tej okazji w Bydgoszczy i Toruniu. Bydgoscy stypendyści bardzo serdecznie zaprosili słuchaczy audycji do uczestnictwa w V Bydgoskiej Karoliadzie, która odbędzie się w niedzielę 9. października na hali Łuczniczka oraz w Grze Miejskiej, która poprzedzi niedzielne świętowanie. Na koniec wszyscy stypendyści podziękowali darczyńcom za długoletnie wsparcie i zapewnili ich o swojej modlitwie.

To był bardzo mile spędzony czas. Niektórzy uczestnicy mieli okazję po raz pierwszy znaleźć się w studiu nagraniowym i zobaczyć pracę Radia PIK od kulis. Ponadto była to również okazja, by słuchaczom bydgoskim i toruńskim przybliżyć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz stypendystów. Kolejna audycja z udziałem studentów z Bydgoszczy odbędzie się 9. października o godzinie 7:15. Bardzo serdecznie zapraszamy do słuchania!