Czas refleksji i otwarcia na drugiego człowieka – rekolekcje wielkopostne...

Czas refleksji nad darem Eucharystii i drogą krzyżową, ale otwarcia na drugiego człowieka  – tak można podsumować rekolekcje wielkopostne łódzkiej wspólnoty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Rekolekcje wielkopostne odbyły się w dniach 3-5 marca w domu rekolekcyjnym oo. Franciszkanów. Poprowadzili ks. Paweł Walkiewicz oraz s. Tomira Brzezińska. Podczas konferencji stypendyści rozważali dar Eucharystii oraz dobre przeżywanie Wielkiego Postu.

Oprócz konferencji uczestnicy mieli okazję do integracji oraz wspólnego spędzania wolnego czasu. Miejsce rekolekcji było wyjątkowe, spokojne i oddalone od zgiełku miasta.

W piątek wspólnota przeżywała drogę krzyżową, którą poprowadził ks. Walkiewicz. Po rozważaniach, wieczorem, odbyła się integracja. Czas ten był szczególnie istotny dla stypendystów-maturzystów, którzy mogli wypytać tych już studiujących o studia i studenckie życie.

Sobota rozpoczęła się od jutrzni. Potem uczestnicy rekolekcji, w ramach pracy w grupach, omówili plany łódzkiej wspólnoty na nadchodzący rok i podsumowali efekty ubiegłorocznego Dnia Papieskiego. Stypendyści poczynili także pierwsze plany na tegoroczny Dzień Papieski.

Pierwszą sobotnią konferencję poprowadziła s. Tomirę Brzezińską – o tajemnicy Eucharystii. Druga z kolei dotyczyła rozważań drogi krzyżowej poprzedniego dnia – Eucharystii jako ofiary. Pozwoliło to stypendystom na lepsze przygotowanie do spowiedzi i Komunii. Sobota zakończyła się Adoracją Najświętszego Sakramentu, a po niej był czas na integrację.

Ostatni dzień rekolekcji uczestnicy minął na podziękowaniach i pożegnaniach. Spędzony wspólnie czas pozwolił na zawiązanie i zacieśnienie wielu znajomości.

Szymon Wójcik

GALERIA ZDJĘĆ