Kasia Stalmach

Nazywam się Kasia Stalmach i pochodzę z malowniczej miejscowości w Beskidzie Wyspowym – Wiśniowej. Studiuje prawo w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Moją największą pasją jest niesienie pomocy innym ludziom. Pomagam jako ratownik w Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna oddział Myślenice i wolontariuszka w Stowarzyszeniu Hospicyjnym „Bądźmy razem” w Wiśniowej, w którym czynnie działam od 2014 roku. Praca na rzecz innych nauczyła mnie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Zrozumiałam także, że oddając jakąś cząstkę swojego czasu na bezinteresowną pomoc, dużo lepiej poznajemy siebie. Z pomocą innym związałam również ścieżkę zawodowa. W przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, który poprzez swoją pracę, będzie pomagał innym w rozwiazywaniu problemów.

Na swoim koncie mam już kilka osiągnięć naukowych, takich jak na przykład tytuł laureatki Międzynarodowego Konkursu Astronomicznego i Astrofizycznego, Finalistki Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości czy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej i Przedsiębiorczości. Miałam tez zaszczyt być polską delegatką podczas Konferencji Młodzieży Unii Europejskiej w Pradze i Forum Parlamentarnego Młodzieży Rady Państw Morza Bałtyckiego. Wiem, że nie udałoby mi się zrealizować tych wszystkich działań, gdyby nie motywacja i wsparcie, jakie daje mi FDNT.

Do Fundacji należę od 2019 roku, czyli od obozu uczniów w Toruniu. FDNT jest ważną częścią mojego życia. Formacja i kontakt ze stypendystami sprawia, że staje się lepszym człowiekiem.

Kieruję się także nauczaniem św. Jana Pawła II. Bardzo podziwiam jego cechy takie jak optymizm, poczucie humoru oraz umiejętność dawania nadziei i motywowania do działania. Ogromnie się cieszę, że mogę wraz z innymi stypendystami być Żywym Pomnikiem tego niesamowitego człowieka.

Jestem wdzięczna za możliwość bycia częścią wspaniałej rodziny i cudownej idei, jaka jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.