Magdalena Bolesta

Nazywam się Magdalena Bolesta, pochodzę z Dolnego Śląska, z małej wsi Słup pod Legnicą. Uczęszczam do liceum plastycznego w Jeleniej Górze. W przyszłości chciałabym spełniać się na kierunku artystycznym. Szczególnie interesują mnie grafika i taniec. Moje pasje towarzyszą mi od wczesnego dzieciństwa. Mam wiele zainteresowań. Rysunek, malarstwo, snycerstwo, fotografia, czy taniec to tylko kilka z nich. Naturalnym jest dla mnie, że nosze ze sobą szkicownik i kilka pisaków, czy kredek. Tak samo intuicyjne jest tańczenie. Gdy słyszę odpowiednią muzykę, nie potrzebuje dobrego parkietu, czy dużej sali, aby uzewnętrzniać emocje w tańcu.

Mam już kilka osiągnieć w dziedzinie sztuki, która jest mi szczególnie bliska. Udało mi się zorganizować autorskie wernisaże i wystawy moich prac plastycznych m.in. w Jaworze i Jeleniej Górze.

Do programu stypendialnego dołączyłam w ubiegłym roku szkolnym i jestem za to naprawdę wdzięczna. Dzięki temu wsparciu byłam w stanie zapłacić za lekcje tańca, które uwielbiam, a w tym roku dostałam możliwość spożytkowania środków stypendialnych na zakup tabletu graficznego. Pomaga mi on w rozwoju talentu plastycznego oraz poszerza moje horyzonty. Poza kwestią finansową Fundacja dała mi cos równie cennego, czyli ludzi, którzy pokazują swoje historie, będące najszczerszym świadectwem wiary. „Dzieło” to dla mnie ogromne wsparcie, nadzieja i poczucie wspólnoty. Dzięki Fundacji poznałam ludzi o tak samo silnej pasji jak moja. Stypendyści są moimi nowymi przyjaciółmi i drugą rodziną ,o której będę pamiętać do końca życia.