Dlaczego warto wziąć udział w Konkursie Akademickim im. bpa Jana...

Konkurs Akademicki im. bpa Jana Chrapka na najlepszą pracę magisterską inspirowaną nauczaniem św. Jana Pawła II o godności człowieka w mediach jest doskonałą okazją do zweryfikowania swoich umiejętności na płaszczyźnie nauki, ale też i swojego rozwoju duchowego. Analiza przemówień św. Jana Pawła II skierowanych do dziennikarzy, jego Orędzi na Światowe Dni Środków Społecznego Przekazu pozwala zatrzymać się głębiej nad przesłaniem pontyfikatu Papieża Polaka, przez wielu określanego Papieżem Mediów.

Osobiście bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym konkursie. Poznać i doświadczyć atmosfery panującej na Zamku Królewskim w czasie uroczystej Gali TOTUS TUUS.

Jednocześnie dziękuję Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Kapitule Konkursu za docenienie i wyróżnienie mojej pracy.

Gorąco zachęcam i zapraszam, aby ci którzy swoje zainteresowania naukowe kierują w stronę św. Jana Pawła II i szeroko rozumianego świata mediów zgłosili swoje prace do konkursu, który bez wątpienia jest także wypełnieniem i przedłużeniem życiowego motta śp. bpa Jana Chrapka: Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię…

 

ks. Damian Fołtyn- laureat II miejsca w w I edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską.