„Wstańcie, chodźmy!” – zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym „Święty...

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka, którego hasło brzmi w tym roku: „Wstańcie, chodźmy!”.

Temat oraz szeroka formuła konkursu nieprzerwanie od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież. Każdego roku uczestnicy z całego świata nadsyłają ponad 1,5 tysiąca prac, a niesłabnące zainteresowanie świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla młodego pokolenia, co niewątpliwie jest zasługą rodziców i opiekunów wychowanych w okresie pontyfikatu papieża Polaka. W ciągu dekady w konkursie wzięło udział ponad 21.000 dzieci i młodzieży (w  trzynastej edycji, w 2018 roku nadesłano ponad  1.600 prac z całego kraju oraz Ukrainy, Anglii, Rosji, Irlandii, Litwy).

Konkurs jest adresowany do ludzi młodych, z którymi Jan Paweł II czuł szczególną łączność i bliskość. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich poziomów nauczania, włącznie ze szkołami specjalnymi.

Organizatorzy:

– Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
– Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
– Dekanat Bielski
– Fundacja Mater

Honorowy Patronat:
– J. E. Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus
– Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
– Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie sekcja św. Jana Chrzciciela
– Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska
– Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki
– Starosta Powiatu Bielskiego Sławomir Jerzy Snarski
– Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski

Pliki do pobrania: