Dni skupienia stypendystów z diecezji świdnickiej

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z diecezji świdnickiej wzięli udział w Dniach skupienia organizowanych pod hasłem „Idź, żyj, głoś”. Odbyły się w parafii Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju. Trwały od 9 do 11 czerwca 2017 r. Młodzież  przyjechała na zaproszenie ks. Marka Korgula- koordynatora diecezjalnego.

Rekolekcje prowadził ks. Rafał Masztalerz, który jest referentem ds. Nowej Ewangelizacji oraz misjonarzem miłosierdzia. Towarzyszyli mu Sandra i Remigiusz, którzy uświetnili te dni piękną muzyką i śpiewem.

Piątkowym popołudniem stypendyści zaczęli zjeżdżać do klasztoru. Pierwsze rozmowy, uściski, uśmiechy- widać było, jak bardzo takie spotkania są potrzebne. Zaraz po tym nastąpiło zawiązanie wspólnoty, aby nowi stypendyści mogli się zapoznać ze wszystkimi, a pozostali poczuć więzy tej fundacyjnej „rodziny”. Podczas Mszy św. wysłuchali pierwszej konferencji odnoszącej się do słowa „Idź”. Usłyszeli m.in. nawiązanie do słów papieża Franciszka, które wypowiedział podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, by wstać z kanapy, założyć wygodne buty i iść za Bogiem. Dzień zakończyli wieczorem filmowym, podczas którego obejrzeli film pt. „Jak Bóg da”.

Sobotni poranek zaczął się modlitwą oraz integracją grupy. Kolejna konferencja dotyczyła pokus i grzechu. Zrobiła wielkie wrażenie na stypendystach. Potem odbyły się prace w grupach, podczas których stypendyści mieli wskazać sposoby walki z pokusami. Młodzież uczestniczyła także w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Podczas kolejnego wykładu rekolekcjonista mówił, że osoby, które idą za Bogiem są wystawieni na największy atak przez zło. Stypendyści wzięli udział w pantomimie ukazującej problemy dotykające młodzież. Dzień zakończył się Mszą św. i adoracją Najświętszego Sakramentu.

Ostatni dzień rekolekcji poświęcony był trzeciemu słowu hasła- „Głoś”. Usłyszeli, że muszą iść i głosić Dobrą Nowinę, mówić o Bogu, zwłaszcza jako stypendyści. Rekolekcje w Polanicy Zdroju zakończyły się wspólnym obiadem.

„Dni skupienia to wspaniały czas na duchową naprawę, bliższe spotkanie z Bogiem i otwieranie się na jego łaskę- tłumaczyła jedna ze stypendystek i dodała- Również jest to możliwość spotkania z wartościowymi ludźmi, którzy są jak druga rodzina”.