Dzień skupienia dla stypendystów uczniów w Warszawie

Dzień skupienia dla stypendystów uczniów z archidiecezji warszawskiej, łódzkiej oraz diecezji warszawsko-praskiej i łowickiej odbył 17-18 grudnia 2022 roku w domu rekolekcyjno-formacyjnym „Dobre miejsce” w Warszawie.

Wydarzenie było prowadzone przez księdza koordynatora diecezji warszawsko-praskiej Michała Stacherę. Podczas tego czasu przybliżał on stypendystom obraz Boga jako Ojca, przypominając i objaśniając Przypowieść o synu marnotrawnym. W wydarzeniu uczestniczyły również siostry zakonne. S. Salezja Wojdyła poprowadziła pierwszego dnia integrację dla uczestników, a kolejnego podzieliła się swoim świadectwem wiary S. Tomira Brzezińska wygłosiła konferencje pod tytułem „Jak pracować nad sobą?”. Uczniowie mieli też możliwość wymiany swoich doświadczeń podczas pracy w grupie.

W sobotę ks. Michał Stachera zabrał stypendystów do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Tam uczniowie nie tylko zwiedzili budynek, ale też obejrzeli spektakl pt. „Pinokio”, przygotowany przez kleryków. W niedzielę wszyscy mieli możliwość kibicowania podczas oglądania transmisji finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Najważniejszym punktem programu była modlitwa. Młodzi mogli adorować Najświętszy Sakrament, skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Uczestniczyli też w Mszy św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, koncelebrowanej przez bp. Romualda Kamińskiego i księży z Zarządu i Biura Fundacji. Dzień zakończył się spotkaniem opłatkowym i poczęstunkiem.

Joanna Bednarkiewicz