Adwentowy dzień skupienia w Olsztynie

„Zanurz się w miłości – Adoracja Najświętszego Sakramentu” to hasło, które towarzyszyło stypendystom Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podczas tegorocznego dnia skupienia. Wspólnota spotkała się 17 grudnia 2022 roku, by wspólnie przeżywać ten czas.

W minioną sobotę stypendyści Wspólnoty Olsztyńskiej spotkali się, aby wspólnie przeżywać dzień skupienia. Był to czas wyciszenia, modlitwy, wspólnego śpiewania oraz wysłuchania konferencji wygłoszonych przez siostry zakonne.

Pierwszym elementem spotkania była konferencja zatytułowana ,,Dlaczego mamy adorować Najświętszy Sakrament?”. Stypendyści mogli obejrzeć krótki film o tym, czym dla ludzi jest Eucharystia, wysłuchać świadectwa oraz podzielić się własnymi doświadczeniami. Po krótkiej przerwie na ciepłą herbatę i słodkości uczestniczyli w kolejnej konferencji, z której dowiedzieli się ,,Jak przeżywać czas adoracji Najświętszego Sakramentu”. Następnie w mniejszych grupach rozważali Słowo Boże.

Podczas dnia skupienia nie zabrakło miejsca na wspólny obiad, któremu towarzyszyły liczne rozmowy. Pełni sił i energii po skończonym posiłku stypendyści przygotowywali się poprzez wspólny śpiew do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Spotykając się w kaplicy, mogli w ciszy porozmawiać z Panem Bogiem oraz wspólnie wielbić Go śpiewem. Była również możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godzinie 15.00 wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie zakończyło się Eucharystią, którą przewodniczył ks. Piotr Dernowski – duszpasterz akademickiej wspólnoty FDNT w Olsztynie.

Karolina Ossowska

GALERIA ZDJĘĆ