Adwentowy dzień skupienia wspólnoty bydgoskiej

Stypendyści bydgoskiej wspólnoty Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” spotkali się w minioną sobotę tj. 17 grudnia na dniu skupienia. Spotkaniu towarzyszyło hasło „Zanurz się w miłości – Adoracja Najświętszego Sakramentu”. Był to czas modlitwy, refleksji, rozmów i śpiewów.

Spotkanie rozpoczęło się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Bydgoszczy od konferencji ks. Krzysztofa Buchholza pt. „Rola i zadania wspólnot, ruchów i stowarzyszeń w realizacji misji ewangelizacyjnej Kościoła. Przygotowanie do jubileuszu 20-lecia diecezji bydgoskiej”. „Niewątpliwie wiąże się z przekonaniem chrześcijan, że Boże powołanie ma charakter wspólnotowy i wpólnototwórczy. To jest wpisane w naturę życia chrześcijańskiego. Poprzez wymianę z innymi i wzajemną służbę człowiekowi, rozwija człowiek swoje możliwości odpowiadając w ten sposób na Boże powołanie [..] Jesteśmy tutaj, bo Bóg nas tu zaprosił. Jesteśmy w tym razem w imię Jezusa Chrystusa. Stąd też bycie we wspólnocie nie jest tylko kategorią socjologiczną, ale jest darem Bożym, który rodzi zobowiązania – obdarowuje was i zapraszam was” – mówił ks. Buchholz.

Kolejnym punktem dnia było świadectwo pań Grażyny Kotkowicz i Ilony Jóźwiak ze Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji bydgoskiej. Stypendyści znaleźli też czas na przerwę kawową, którą spędzili na wspólnych rozmowach. Po krótkiej przerwie udali się na Eucharystię do kaplicy. Tego dnia nadszedł też czas na spotkanie opłatkowe wspólnoty.

Stypendyści wraz z duszpasterzem ks. Łukaszem Krzewińskim udali się do Domu Parafialnego Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mogli tam gościć dzięki uprzejmości i gościnności proboszcza ks. Krzysztofa Buchholza. Dzień zakończył się złożeniem sobie życzeń, połamaniem opłatkiem i wigilią z więcej niż 12 potrawami, ponieważ każdy ze stypendystów przyniósł inną potrawę.

Magdalena Pietryga