Duchowe przygotowania do Świat Wielkanocnych

W dniach 11 – 13 marca wspólnota łódzka wraz z zaproszonymi gośćmi – wspólnotą toruńską – przeżywały rekolekcje wielkopostne. W malowniczej miejscowości Wierzchy, gdzie mieści się ośrodek rekolekcyjny „Sercówka”, niedaleko Koluszek przeżywaliśmy czas zadumy i refleksji nad nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy.

O Nasze przygotowanie duchowe dbali duszpasterz wspólnoty łódzkiej, ks. Michał Pietrasik, oraz ks. Dariusz Kowalczyk, który przybył do nas z Warszawy, by uczestniczyć z nami w tym ważnym czasie odnowy duchowej. Rekolekcje rozpoczęliśmy w piątek wieczorem konferencją ks. Kowalczyka i rozważaniami Drogi Krzyżowej, które przygotowała wspólnota łódzka.
Kolejny dzień zaczął się od spotkania na temat pokus, jakie możemy napotkać w dzisiejszym świecie. Następne dotyczyły m.in. tematu Bożego Miłosierdzia, sumienia i zaangażowania we wspólnotę. Był czas na zadumę, refleksję, ale również i zabawę. Nie brakło aktywności integracyjnych i śmiechu. W sobotę swoimi wrażeniami z podróży do Meksyku podzieliła się stypendystka Sylwia Żywalewska, która wraz z innymi stypendystami spędziła w nim dwa tygodnie. Zdradziła nam swoje przemyślenia  i obserwacje dotyczące kultury i zwyczajów panujących w tym kraju. Swoje doświadczenia z wyprawy w góry w Gruzji przedstawił nam również nasz koordynator, ks. Michał Pietrasik. Z kolei stypendysta wspólnoty toruńskiej, Paweł, zabrał nas w podróż do USA.

W sobotę uczestniczyliśmy także we wspólnej Eucharystii, która była odprawiona w małej kaplicy mieszczącej się obok ośrodka. Ostatniego dnia rekolekcji wzięliśmy udział w Mszy świętej w kościele parafialnym. Na koniec Mszy łódzka stypendystka Karina Rejs wygłosiła świadectwo, w którym opowiedziała o Fundacji, o wartościach, jakie prezentuje, i o
tym, co zawdzięcza wspólnocie. Po Mszy świętej oraz sutym obiedzie pożegnaliśmy się i zakończyliśmy rekolekcje.

Bardzo dziękujemy wspólnocie toruńskiej za wspólnie spędzony czas, przeżyte rekolekcje i miłą atmosferę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkania!

Marika Sobczak,
łódzka grupa medialna